Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově SamosSamos - mapa ostrova

 

Cestování po ostrově Samos

Samos je ostrůvek celkem malý, na délku má okolo 40 kilometrů, na šířku v nejširším místě okolo 20 kilometrů. Silniční síť je zde celkem rozvinutá, autem či na skůtru se dostanete na ostrově Samos kamkoliv. Výlety jsou zde obzvláště pěkné, protože Samos je velmi členitý a hornatý a díky příznivému klima (detaily na Samos - počasí ) i hezky zelený a s bohatou vegetací.

Další podrobnosti o Samosu jsou popsány na stránce Samos v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

 

Samos - půjčovna aut

Na Samos se jezdí především do středisek Balos, Ireon, Kalami, Karlovassi, Kerveli, Kokkari, Limnionas, Mesokampos, Mykali, Possidonio, Pythagorion, Samos a Votsalakia. V každém z těchto středisek nějaká ta půjčovna je. Kromě toho na Samosu jsou i půjčovny aut s rozvozem aut po celém středisku. Samos je malý, vše je celkem blízko, takže to není problém.

Jedna z takových půjčoven je například půjčovna aut Yes, která sice sídlí v Pythagorion, ale auto nabízí do středisek Agios Konstantinos, Balos, Ireon, Karlovassi, Kerveli, Kokkari, Manolates, Psili Ammos, Pythagorion, Samos-town (Vathi) a Votsalakia/Marathokampos.

Další půjčovny jsou třeba Půjčovna auto Nicos nebo Auto - Land Kokkari či Savvas Kokkari

 

 

Půjčovna skútrů na ostrově Samos

Půjčovny skútrů jsou téměř všude. Pokud Vám nevadí nižší bezpečnost a menší komfort cestování, je skútr ideální. Cena je nižší, než za auto, obvykle bývá okolo 15 euro za den, a Samos je dostečně malý na to, abyste na něm za chvíli dojeli kamkoliv po ostrově.

Půjčovny skútrů jsou například výše uvedené Auto - Land Kokkari či Savvas Kokkari. Psát zd ejednotlivé půjčovny je asi zbytečné, na místě nějaký skútr vždy najdete.

 

Samos - půjčovna lodí a člunů

Na Samosu vím jen o půjčovně jacht a velkých lodí i s posádkou a kapitánem. Půjčovnu pro malé čluny na vyjížďky po okolí neznám.

 

Samos hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Samos. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Balos, Ireon, Kalami, Karlovassi, Kerveli, Kokkari, Limnionas, Mesokampos, Mykali, Possidonio, Pythagorion, Samos Vathy a Votsalakia.