Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů v oblasti Attika

Attika - mapa

Region Attika - cestování

Attika je jedna z nejrušnějších oblastí Řecka. Patří sem totiž i Athény s přístavem Pireaus. Dále pak například střediska Anavisso, Lagonisi nebo Sounion. Půjčovnu aut či skútrů tu má snad každá čtvrť nebo hlavnější ulice. Osobně bych se Athénám s autem raději vyhnul, je lepší tam jet busem a neřešit zácpy či parkování. Ale pro poznávání dalších zajímavostí bude již auto potřeba. Jsou zde překrásné památky (Théby, Hadriánův oblouk, Parthenon, Agora ...). Bude li Vás zajímat, jak o Vaší dovolené bude, podívjte se na stránku počasí Řecko. Athény jsou přímo na hlavní stránce. Na podrobnosti o oblasti Attika se můžete podívat na stránce Attika v detailech, kde jsou fotky, videa či popisy středisek a pláží.

Protože při poznávání krás můžete najezdit v tomto regionu hodně kilometrů, ověřte si v půjčovně dvě věci - pojištění a že jsou ujeté km zdarma.

Je v každém středisku půjčovna aut?

V snad každém středisku půjčovna aut je. Od našich čtenářů jsme dostali info z těchto středisek, kam jezdí české CK:

Lagonisi, Sounion, Anavissos a Athény

Jak v Lagonisi, tak i v Anavissos či Sounion je středisek mnoho. Na místě je sice auto i skútr dražší, než když si budete auto rezervovat předem přes internet, ale v případě nouze zde půjčovny aut najdete. To samé platí i o půjčovnách skútrů. Rozhodnete-li se cestovat, chybějící půjčovna skútrů nebude to, co Vás bude limitovat. Prakticky všude, zejména pak v přístavech a na letišiti, je půjčovna aut od některé nadnárodní společnosti (Avis, Hertz). Ty však bývají až o 1/4 až 1/2 dražší, než půjčovny místní.

 

Půjčovna lodí a člunů

Loď nebo člun si zde půjčit můžete, avšak většinou pouze velké a jen s kapitánem. Je zde i několik půjčoven, kde si můžete pronajmout jachtu třeba na týden a pak se plavit po celém sředozemí. Ale to již musíte mít námořní zkoušky a nebýt na moři nováček.

 

Attika hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování v oblasti Attika. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Athény, Anavissos, Lagonissi a Sounion .