Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Proč si vlastně o dovolené něco půjčovat?

Poznávání krás okolí - Může se půjčení auta / skútru vyplatit? - Půjčení lodě / člunu

 

Poznávání krás okolí

Když pojedete na dovolenou s CK, tak Vám zajistí letenku, pobyt a transfer letiště - hotel. A to je vše. Je pravda, že některým lidem stačí ke štěstí lehátko na pláži u hotelu a hotelová restaurace a nic víc je nezajímá. Některá střediska jsou rušná s diskotékami a bary, jiná zase klidná a jsou tam dvě taverny a to je vše. A to velmi rychle omrzí. Ale to je škoda. Všechny ostrovy a oblasti, kam se do Řecka jezdí, mohou nabídnout mnohem více.

Památky a zajímavosti

Prakticky na každém místě, kam do Řecka jedete, máte v dosahu cca hodiny různé hrady a kláštery, archeologické vykopávky či přírodní zajímavosti. Velmi často je zážitkem i samotná cesta, která vede někdy podél moře, jindy vysoko v horách a vždy zajímavou a por nás nezvyklou středomořskou krajinou.

Pláže a koupání

A i když máte rádi pláže a koupání v moři, určitě si to s autem užijete mnohem lépe. Pláže ve střediscích bývají plné lidí a jsou rušné bez možnosti klidu a relaxace. A přitom stačí kousek popojet a hned se před Vámi otevře nový svět. Jakmile jste mobilní, máte možnost si zajet na klidné a romantické pláže, kde budete sami. Nebo naopak - máte rádi velké písečné pláže s vlnami? Není problém - pokud jste mobilní, můžete strávit každý den na jiné pláži.

Kombinace

Naprosto ideální je vše výše zkombinovat. Dopoledne vyrazíte někam za památkami nebo jiným cílem, po cestě si užijete průjezdu nádhernou středomořskou krajinou s kopci, horami, kaňony a mořem a po cestě zpět se zastavíte na některé zajímavé pláži, kde strávíte zbytek dne. Nebo to raději otočíte? Já se vždy nasnídal, sedl do auta a vyrazil. Když jsem viděl zajímavý sjezd k moři nebo pláž, zastavili jsme tam, užili si dopoledního klidu, vykoupali se a na poledne vyrazili dál. Pak si prohlídli třeba hrad nebo kaňon a odpoledne, po cestě zpět jsme se zase někde zastavili na pláži. Buď jsme měli již vyhlídnuté, nebo zkusili nové. Tam jsme strávili zbytek dne a na hotel se vrátili až na večeři krásně unavení a plni dojmů a zážitků. S pouhým pobytem ve středisku se to nedalo srovnat. Ani koupání ani celkový dojem z místa pobytu.

 

Může se půjčení auta / skútru vyplatit?

I když to zní divně, půjčení auta či skútru Vám může i peníze ušetřit. Pokud plánujete nějaký výlet a chcete ho zakoupit přes CK nebo od delegáta, zaplatíte obvykle částku mezi 20 až 30Euro za osobu, to je 40 - 60 Euro za dva. A máte v tom to, že Vás ráno naženou do autobusu, odvezou někam, tam Vám dají přesně vymezený čas na prohlídku a zase odvezou busem zpět. No nic moc.

A teď z druhé strany - malé auto stojí cca 35 - 40 Euro na den. Ráno si vyrazíte dle Vaší chutě, jedete si, jak chcete a kudy chcete, kocháte se přírodou a krajinou, po cestě se zastavíte někde vykoupat ... Cíl si prohlédnete a budete tam jak dlouho budete chtít, Na nikoho nemusíte čekat, nikdo Vás nebude honit, že už je odjezd.

No a po cestě zpět se zase někde zastavíte, dáte si kávu v nějaké malebné historické vesničce ve vnitrozemí, poznáte život místních... A to vše za cenu nižší, než kolik by Vás stál výlet od delegáta.

 

Půjčení lodě / člunu

Ano, i to je na některých ostrovech možné. Kromě toho, že řídit člun na moři je zážitek sám o sobě, si lidé lodě a čluny půjčují ze dvou hlavních důvodů:

  • Existuje mnoho překrásných pláží přesně podle Vašeho vkusu, kam se nejde dostat nijak jinak, než jen po moři. Žádná cesta tam nevede a na pěšky je to daleko. Pokud však máte člun, je to velmi jednoduché. A záruka, že najdete nějakou nádhernou pláž a překrásným výhledem, čistým mořem a nedotčeným okolím je téměř stoprocentní. A že tam budete sami a v klidu ani není potřeba zdůrazňovat.

  • Mnoho lidí rádo rybaří, a i kdybyste si to chtěli jen zkusit, vzít loďku a vyrazit kousek dál od břehu se rozhodně vyplatí. Na otevřené moře se nesmí, ale zážitek, jak sedíte v lodi, houpete se na vlnách, všude je klid a pohoda a vy přes prut pozorujete nádherné členité pobřeží, určitě stojí za to.