Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově ThassosThassos - mapa ostrova

 

Cestování po ostrově Thassos

Thassos je téměř kulatý ostrov s průměrem okolo 20 kilometrů. Kolem dokola vede silnice, z níž odbočuje několik cest směrem do vnitrozemí. Thassos má řadu překrásných pláží, spoustu památek i mnoho malebných vesniček. Půjčovna nebo půjčovna skútrů je prakticky v každém středisku. Kdy na Thassos vyrazit a co můžete od místního klima očekávat, se můžete podívat na stránce Thassos - počasí .

Další podrobnosti o Thassosu jsou popsány na stránce Thassos v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

Půjčovna aut na ostrově Thassos

Na Thassosu je půjčoven aut mnoho. Prakticky v každém středisku nějakou najdeme. Kromě toho je ale i řada půjčoven, které mají internetové stránky a umožňují rezervaci předem. jednou znich je například půjčovna aut National Friend Rent a Car. Pokud mám dobré informace, tak česká pobočka funguje spolehlivě, auto Vám přivezou až k hotelu, pojišťení je kompletní a ceny velmi přijatelné.

zatím nebyla přidána žádná půjčovna

 

 

Další velká půjčovna aut na Thassosu je Potos rent a car. V roce 2009 měli na Thassou 7 poboček. Jednalo se o Astris, Golgen Beach, Limenaria, Limenas, Potos, Prinos a Skala Potamia. Problém u této půjčovny jsou však velmi vysoké ceny. Nemají totiž v cenách kompletní pojištění, takže i když jsou základní ceníkové ceny podobné půjčovně National Friend, tak mají v Potos spoluúčast až 1000 Euro nebo si za lepčí pojištění připlatíte cca 10 Euro za den, což jsou za týden až o 70 Euro vyšší ceny.

Thassos a půjčovna skútrů

Skútr je na Thassosu velmi populární a oblíbené vozítko. Thassos je malý. Silnice vedoucí po obvodu ostrova má cca 100 km. Spoustě lidí stačí ta nejmenší kategorie skútru. Pokud si ale potrpíte na pohodlí a máte adekvátní řidičský průkaz, můžete si zajistit silnější skútr, enduro nebo čtyřkolku.

A kde si to vše můžete půjčit? Pokud nechcete čekat, co najdete na místě a riskovat, že během Vaší dovolené bude vše rozpůjčované, můžete zkusit ověřenou půjčovnu skútrů s www stránkami a možností rezervace předem. Takovou půjčovnou skútrů je MOTO ZAGOS moto rentals Thassos. Sídlí ve městě Limenaria, ale dopravní prostředky rozvážejí zdarma k hotelům po celém ostrově, pokud objednáváte na delší dobu. Takže není nic jednoduššího, než si vybrat požadovaný dopravní prostředek a pak si ho jen v domluvený den převzít ve vašem hotelu nebo v jejich kanceláři. Nemusíte nikam chodi a nic zařizovat, dokonce ani není potřeba znalost cizího jazyka. V této půjčovně totiž mluví česky.

 

Thassos - půjčovna lodí a člunů

I na Thassosu si můžete půjčit loď a vydata se na pusté pláže, kde nikdo není, protože jinak, než lodí, se na ně nejde dostat. Loď / člun si můžete půjčit ve středisku Potos a detaily nabídky najdete na Boats and Water Sports in Potos Beach Thassos. Kromě člunů / lodí mají i několik druhů mořských kajaků a šlapací lodě.

 

Thassos hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Thassos. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Astris, Chrissi Ammoudia, Kinira, Limenaria, Limenas, Makryammos, Pachis, Pefkari, Potos, Skala Panagia, Skala Potamias, Skala Prinos, Skala Rachoni, Skala Sotiros, Thassos - Limenas a Trypiti.

Elegant Apartments

Elegant Apartments od 17590,-

Nové luxusní apartmány Elegant Apartments vzdálené 300 metrů od pláže Pefkari Beach (4 minuty chůze) patří majitelům hotelu Akti. Apartmánový dům je vkusně a moderně zařízen, má udržovanou zahradu.Procházkou lze dojít do sousedních letovisek Potos (cca 1 km) a Limenaria (cca 3 km). Doporučujeme klientům, kteří vyhledávají klidné prostředí s krásným koupáním (doporučujeme obuv do vody) a tradiční řeckou atmosférou.

Acro studia

Acro studia od 4550,-

Uprostřed bohaté vegetace borovic, mohutného olivovníku a pestrobarevných amfor plných květů, se nachází dům Acro. Leží jen 100 m od moře v klidnější části oblíbeného letoviska Skala Potamia. Velký travnatý dvůr poskytuje prostor nejen pro parkování, ale je také bezpečným místem pro bezstarostné hry vašich dětí. Zažijete tu dokonalý relax a klidnou dovolenou, rušnější centrum je stále v blízké pěší dostupnosti. Díky jedinečné poloze je z domu krásný výhled na vesničku a její krásnou pláž. Doporučujeme rodinám s dětmi i všem romantikům.

Susie studia

Susie studia od 4290,-

22 studií

Alexandra Beach

Alexandra Beach od 18290,-

Tento moderní rozsáhlý hotelový komplex Alexandra Beach leží v zelených zahradách několik metrů od moře a nedaleko městečka Potos. Celý komplex je vystavěn v egejském stylu s romantickými zákoutími. Rušné centrum je vzdálené 1 km od hotelu.

Marialena aparthotel

Marialena aparthotel od 8990,-


Velmi pěkný rodinný apartmánový dům Marialena se nachází v klidném prostředí letoviska Potos na jihu ostrova Thassos. Do centra letoviska a na promenádu je možné dojít pohodlnou chůzí za 5 minut. Dům leží 100 m od písečné pláže, která je oddělena pouze místní komunikací.

Rachoni Bay

Rachoni Bay od 18990,-

hotel Rachoni Bay se nachází v klidném prostředí přímo u křišťálově průzračného moře a pěkné písečné pláže, místy s jemnými oblázky, kterou lemují stromy poskytující příjemný stín v horkých dnech. Rachoni Bay je součástí hotelového komplexu, společně se sousedním sesterským hotelem Rachoni Beach. V letovisku, nad kterým se majestátně tyčí hory, je několik málo taveren, restaurace, lékárna, čerpací stanice, hned u hotelu je minimarket, supermarket je vzdálen cca 1 km. Nedaleko hotelu je zastávka městské autobusové linky. Chcete-li cestovat, mávněte na spoj. Jízdenky se dají koupit v minimarketu, cesta do Prinosu stála v roce 2008 1,40€, do Limenasu 1,90€. Po 45 minutách dojdete do Skala Prinos, což je rušnější letovisko se spoustou rybích taveren. Čtyři kilometry od Skala Rachoni se nachází městečko Prinos, kde je možné v pondělí navštívit jediný větší trh na ostrově. Pokud vyrazíte do hor, po čtyřech kilometrech dojdete do tradiční horské vesnice Rachoni, zde možnost projížďky na koni (cca 20€/hodina) a je to výchozí bod pro pěší túry do hor.