Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově ThassosThassos - mapa ostrova

 

Cestování po ostrově Thassos

Thassos je téměř kulatý ostrov s průměrem okolo 20 kilometrů. Kolem dokola vede silnice, z níž odbočuje několik cest směrem do vnitrozemí. Thassos má řadu překrásných pláží, spoustu památek i mnoho malebných vesniček. Půjčovna nebo půjčovna skútrů je prakticky v každém středisku. Kdy na Thassos vyrazit a co můžete od místního klima očekávat, se můžete podívat na stránce Thassos - počasí .

Další podrobnosti o Thassosu jsou popsány na stránce Thassos v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

Půjčovna aut na ostrově Thassos

Na Thassosu je půjčoven aut mnoho. Prakticky v každém středisku nějakou najdeme. Kromě toho je ale i řada půjčoven, které mají internetové stránky a umožňují rezervaci předem. jednou znich je například půjčovna aut National Friend Rent a Car. Pokud mám dobré informace, tak česká pobočka funguje spolehlivě, auto Vám přivezou až k hotelu, pojišťení je kompletní a ceny velmi přijatelné.

zatím nebyla přidána žádná půjčovna

 

 

Další velká půjčovna aut na Thassosu je Potos rent a car. V roce 2009 měli na Thassou 7 poboček. Jednalo se o Astris, Golgen Beach, Limenaria, Limenas, Potos, Prinos a Skala Potamia. Problém u této půjčovny jsou však velmi vysoké ceny. Nemají totiž v cenách kompletní pojištění, takže i když jsou základní ceníkové ceny podobné půjčovně National Friend, tak mají v Potos spoluúčast až 1000 Euro nebo si za lepčí pojištění připlatíte cca 10 Euro za den, což jsou za týden až o 70 Euro vyšší ceny.

Thassos a půjčovna skútrů

Skútr je na Thassosu velmi populární a oblíbené vozítko. Thassos je malý a tak spoustě lidí stačí úplně malý obyčejný skútr, pokud jste náročnější, můžete zkusit třeba nějaké větší enduro nebo čtyřkolku.

A kde si to vše můžete skútr půjčit? Pokud nechcete čekat, co najdete na místě, a riskovat, že během Vaší dovolené bude vše rozpůjčované, můžete zkusit nějakou půjčovnu skútrů s www stránkami a možností online rezervace předem. Jedna taková půjčovna skútrů je Motozagos Motor Rentals Thassos. Sice sídlí v měste Limenaria, ale dopravní prostředky rozvážejí zdarma k hotelům po celém ostrově, takže nen nic jednoduššího, než si vybrat požadovaný dopravní prostředek a pak jen v určený den si to před hotelem přebrat. Nemusíte nikam chodi a nic zařizovat, dokonce ani není potřeba znalost cizího jazyka. Tato půjčovna má totiž i českou pobočku zde v ČR.

 

Thassos - půjčovna lodí a člunů

I na Thassosu si můžete půjčit loď a vydata se na pusté pláže, kde nikdo není, protože jinak, než lodí, se na ně nejde dostat. Loď / člun si můžete půjčit ve středisku Potos a detaily nabídky najdete na Boats and Water Sports in Potos Beach Thassos. Kromě člunů / lodí mají i několik druhů mořských kajaků a šlapací lodě.

 

Thassos hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Thassos. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Astris, Chrissi Ammoudia, Kinira, Limenaria, Limenas, Makryammos, Pachis, Pefkari, Potos, Skala Panagia, Skala Potamias, Skala Prinos, Skala Rachoni, Skala Sotiros, Thassos - Limenas a Trypiti.

Artemis

Artemis od 19990,-

hotel Artemis, pojmenovaný po řecké bohyni Artemis, se nachází na půvabném severozápadním pobřeží ostrova Thassos, uprostřed zeleně olivových hájů. Jedná se o klidnější, ale o to romantičtější a nádhernou oblast charakterizovanou bílými plážemi s jemným pískem, okolní zelené hory a blankytně modré moře.

Giannikis aparthotel

Giannikis aparthotel od 10490,-

Studia Giannikis se nacházejí na klidném místě přímo u krásné pláže (možnost výskytu kamenných plat). Druhé největší letovisko ostrova Limenaria je od studií vzdáleno 1,5 km a nabízí množství taveren, večerních procházek, sportovního vyžití a nákupů. Na známou zátoku Trypiti je to od studií pouhých 700 m, nejbližší supermarket je cca 1 km.

Makryammos Bungalows

Makryammos Bungalows od 23690,-

Velmi rozlehlý areál s hotelovými bungalovy Makryammos Bungalows, které jsou kaskádovitě rozesety podél příjezdové cesty na mírném kopci svažujícím se dolů k mořskému pobřeží, se nachází v klidném prostředí. Komplex je celý ponořen do zeleně krásných borovicových lesů. Pěkná dlouhá písečná pláž a moře s pozvolným vstupem je hned na konci areálu. Do hlavního města Thassos - Limenas je možné dojít pěšky, cca 2 km, zde je dostatek možností denní i noční zábavy. Další možností, jak navštívit město je taxi (cca 5 euro/jedna cesta, příp. lodní taxi, které jezdí na Chrissi Amoudia - Golden Beach (cca 5 euro).

Akti hotel

Akti hotel od 19990,-

Zrekonstruovaný rodinný hotel Akti leží u pláže v letovisku, v malém ráji zvaném Pefkari, který se nachází mezi dvěma letovisky Limenaria (cca 3 km) a Potos (cca 1 km). Z hotelu Akti je krásný výhled na zátoku Pefkari. Pláž byla oceněna modrou vlajkou EU pro čistotu moře. Hotel Akti Doporučujeme klientům, kteří očekávají od dovolené klid, krásnou přírodu a tradiční řeckou atmosféru.

Elegant Apartments

Elegant Apartments od 20790,-

Nové luxusní apartmány Elegant Apartments vzdálené 300 metrů od pláže Pefkari Beach (4 minuty chůze) patří majitelům hotelu Akti. Apartmánový dům je vkusně a moderně zařízen, má udržovanou zahradu.Procházkou lze dojít do sousedních letovisek Potos (cca 1 km) a Limenaria (cca 3 km). Doporučujeme klientům, kteří vyhledávají klidné prostředí s krásným koupáním (doporučujeme obuv do vody) a tradiční řeckou atmosférou.

Molos Beach od 19100,-

Menší rodinný hotel Molos Beach s vynikající polohou na plážové promenádě městečka Limenaria, kde se nachází mnoho tradičních taveren. Blízkost krásné písečné pláže, nádherný výhled, vynikající domácí kuchyně a možnost romantických večerních procházek v okolí je zárukou nezapomenutelné dovolené.