Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově ThassosThassos - mapa ostrova

 

Cestování po ostrově Thassos

Thassos je téměř kulatý ostrov s průměrem okolo 20 kilometrů. Kolem dokola vede silnice, z níž odbočuje několik cest směrem do vnitrozemí. Thassos má řadu překrásných pláží, spoustu památek i mnoho malebných vesniček. Půjčovna nebo půjčovna skútrů je prakticky v každém středisku. Kdy na Thassos vyrazit a co můžete od místního klima očekávat, se můžete podívat na stránce Thassos - počasí .

Další podrobnosti o Thassosu jsou popsány na stránce Thassos v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

Půjčovna aut na ostrově Thassos

Na Thassosu je půjčoven aut mnoho. Prakticky v každém středisku nějakou najdeme. Kromě toho je ale i řada půjčoven, které mají internetové stránky a umožňují rezervaci předem. jednou znich je například půjčovna aut National Friend Rent a Car. Pokud mám dobré informace, tak česká pobočka funguje spolehlivě, auto Vám přivezou až k hotelu, pojišťení je kompletní a ceny velmi přijatelné.

zatím nebyla přidána žádná půjčovna

 

 

Další velká půjčovna aut na Thassosu je Potos rent a car. V roce 2009 měli na Thassou 7 poboček. Jednalo se o Astris, Golgen Beach, Limenaria, Limenas, Potos, Prinos a Skala Potamia. Problém u této půjčovny jsou však velmi vysoké ceny. Nemají totiž v cenách kompletní pojištění, takže i když jsou základní ceníkové ceny podobné půjčovně National Friend, tak mají v Potos spoluúčast až 1000 Euro nebo si za lepčí pojištění připlatíte cca 10 Euro za den, což jsou za týden až o 70 Euro vyšší ceny.

Thassos a půjčovna skútrů

Skútr je na Thassosu velmi populární a oblíbené vozítko. Thassos je malý. Silnice vedoucí po obvodu ostrova má cca 100 km. Spoustě lidí stačí ta nejmenší kategorie skútru. Pokud si ale potrpíte na pohodlí a máte adekvátní řidičský průkaz, můžete si zajistit silnější skútr, enduro nebo čtyřkolku.

A kde si to vše můžete půjčit? Pokud nechcete čekat, co najdete na místě a riskovat, že během Vaší dovolené bude vše rozpůjčované, můžete zkusit ověřenou půjčovnu skútrů s www stránkami a možností rezervace předem. Takovou půjčovnou skútrů je MOTO ZAGOS moto rentals Thassos. Sídlí ve městě Limenaria, ale dopravní prostředky rozvážejí zdarma k hotelům po celém ostrově, pokud objednáváte na delší dobu. Takže není nic jednoduššího, než si vybrat požadovaný dopravní prostředek a pak si ho jen v domluvený den převzít ve vašem hotelu nebo v jejich kanceláři. Nemusíte nikam chodi a nic zařizovat, dokonce ani není potřeba znalost cizího jazyka. V této půjčovně totiž mluví česky.

 

Thassos - půjčovna lodí a člunů

I na Thassosu si můžete půjčit loď a vydata se na pusté pláže, kde nikdo není, protože jinak, než lodí, se na ně nejde dostat. Loď / člun si můžete půjčit ve středisku Potos a detaily nabídky najdete na Boats and Water Sports in Potos Beach Thassos. Kromě člunů / lodí mají i několik druhů mořských kajaků a šlapací lodě.

 

Thassos hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Thassos. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Astris, Chrissi Ammoudia, Kinira, Limenaria, Limenas, Makryammos, Pachis, Pefkari, Potos, Skala Panagia, Skala Potamias, Skala Prinos, Skala Rachoni, Skala Sotiros, Thassos - Limenas a Trypiti.

Albatros Pefkari

Albatros Pefkari od 7990,-

Příjemný dům Albatros Pefkari se nachází na krásné pláži Pefkari, která leží v klidném prostředí lemovaná stromy. Na pláži mohou klienti využívat občerstvení formou plážového baru nebo vyzkoušet některý z mnoha nabízených vodních a plážových sportů. Centrum letoviska Potos je vzdáleno cca 10 minut chůze, letovisko Limenaria se nachází cca 3 km. Doporučujeme všem, kteří vyhledávají menší zátoky, procházky podél mořských břehů a upřednostňují možnost stravování v místních tavernách.

Aeria hotel

Aeria hotel od 19990,-

Hotel Aeria je umístěn v pěkné zahradě nad mořem s krásným výhledem na záliv a menší přírodní pláž, ve vzdálenosti cca 50 kilometrů od hlavního města Limenas a cca 8 kilometrů od městečka Potos.

De Sol Luxury Apartments

De Sol Luxury Apartments od 12990,-

Nově postavený luxusní apartmánový dům De Sol Luxury Apartments leží na vyvýšeném místě v klidné poloze 150 m od oblázkové pláže a 800 m od letoviska Limenaria na ostrově Thassos. Vzdálenost k oblíbené zátoce Trypiti je 1,2 km, nejbližší supermarket je cca 400 m. Apartmánový dům De Sol Luxury Apartments doporučujeme všem, kteří hledají kvalitní apartmánové ubytování v klidné lokalitě a v blízkosti přírody.

Sirines aparthotel

Sirines aparthotel od 13390,-

Příjemný rodinný aparthotel Sirines se nachází v letovisku Potos na ostrově Thassos. Dva kilometry dlouhá pláž je vzdálena pouhých 120 m od aparthotelu. Centrum oblíbeného letoviska, kde naleznete restaurace, taverny, bary i obchůdky je vzdáleno 100 m. Aparthotel Sirines doporučujeme párům i rodinám s dětmi.

Trypiti Bungalows

Trypiti Bungalows od 7990,-

Moderní hotel Trypiti Bungalows je postaven ve svahu a většina pokojů má krásný výhled na zátoku Trypiti s písečnou pláží (v moři se místy nacházejí kamenná plata), která je od hotelového bazénu vzdálená jen 250 m. Pokoje jsou ve 12ti samostatných budovách v zahradě, všechny jsou od poloviny června do poloviny září klimatizovány a mají balkon nebo terasu. Výborné stravování, krásná pláž a božský klid, zaručuje hotelovým návštěvníkům prožití klidné a pohodové dovolené. Do nedaleké Limenárie lze kdykoli dojet za nákupy a zábavou třeba taxíkem za cca 5 Eur. Hotel Trypiti Bungalows doporučujeme všem, kteří hledají odpočinek a krásné koupání na nepřeplněné pláži.

Maranton Beach

Maranton Beach od 15990,-


Komfortní hotel Maranton Beach se nachází v klidném prostředí přímo u vlastní oblázkové pláže. Hotel nabízí elegantní ubytování spolu s nejúžasnějšími výhledy. Leží v krásné udržované zahradě s panoramatickým výhledem na horu Ipsarion. Nejbližší minimarket je 600 m od hotelu, do hlavního města Limenas je možné se dopravit autobusem (zastávka busu před hotelem). Známá pláž Paradise Beach se nachází 3 km od hotelu. Tento hotel je ideální pro milovníky krásného koupání a přírody, kteří vyhledávají klidný hotel u vlastní pláže.