Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově SkopelosSkopelos - mapa ostrova

 

Skopelos - cestování

Ačkoliv Skopelos patří mezi ostrovy malé, je na něm co poznávat. Tak malý, aby šel projít pěšky, ale zase není, takže nějaká půjčovna aut nebo půjčovna skútrů Vám jistě přijde vhod. Před dovolenou se můžete ještě podívat na předpověď ( Skopelos - počasí ) abyste se ujistili, že opravdu budete mít hezky, a pak jen hurá do nějaké té půjčovny aut a na cesty.

Další podrobnosti o Skopelosu jsou popsány na stránce Skopelos v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

 

Je na Skopelosu nějaká půjčovna aut ?

Půjčovna aut zde samozřejmě je a je jich mnoho. Půjčovny můžete najít u některých hotelů, ve střediscích na hlavních třídách - zkrátka všude, kde se pohybuje více turistů, nějaká ta půjčovna aut je.

zatím nebyla přidána žádná půjčovna

 

 

I na Skopelosu jsou pak půjčovny aut s možností online rezervace předem přes internet. Jednou z nich je například půjčovna aut Halivelakis Skopelos. Podle dostupných informací sídlí na Skopelosu v přístavu. Zda si musíte dojít tam nebo zda Vám auto přivezou se mi zjistit nepodařilo.

Pokud si auto chcete nechat přivézt k hotelu, zkuste půjčovny aut Magic Cars Skopelos nebo MAXI auto CARS car rentals | SKOPELOS

 

Skopelos - půjčovna skútrů

Půjčovna skútrů se dá na Skopleosu najít téměř všude. Skútr je oblíbený dopravní prostředek, vzhledem k velikosti ostrova je to na něm všude kousek a dostanete se s ním skoro všude.

Jako půjčovna skútrů fungují i výše uvedené půjčovny aut. Kromě toho pak můžete najít půjčovnu skútrů u větších hotelů nebo kdekoliv jinde, kde chodí turisté - půjčování skútrů a kol je velmi populární služba.

 

Skopelos - půjčovna člunů / lodí

Na rozdíl od spousty jiných ostrovů, na ostrově Skopelos si půjčit člun lze. Buď můžete vyrazit na moře na ryby nebo si můžete udělat výlet na některou z mnoha pláží, které jsou autem či skútrem nedosažitelné. A kde si člun půjčit? Zkusit to můžete například v Skopelos Marine Center

 

Skopelos hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Skopelos. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Agios_Konstantinos, Agnontas, Glossa, Glyfoneri, Kastani, Milia, Panormos, Skopelos Chora a Stafilos.

Vithos studia

Vithos studia od 7386,-

Dům Vithos byl postaven v boční uličce rybářské vesničky Agnontas, což v překladu znamená "mořské dno". Agnontas leží jen cca 8 km od hlavního města Skopelos a z jeho malého, ale neskutečně malebného přístavu každý večer vyplouvají rybářské loďky, aby mohly zásobovat místní vyhlášené taverny čerstvou dávkou ryb a chobotnic. Agnontas dostal název podle slavného atleta Agnonta, který vyhrál v běhu na Olympijských hrách v r. 569 před Kristem a jeho loď zde v témže roce i přistála. V Agnontas se borovice doslova dotýkají tyrkysového moře a západy slunce jsou zde unikátní! Kromě výborných rybích taveren v této malé vesničce najdete i plážový bar, kavárnu, půjčovnu motorových člunů, malý supermarket a autobusovou zastávku. Dům se studii Vithos vás přivítá upravenou předzahrádkou s pohodlným společným posezením, zahradním grilem ve stínu vinné révy a citrónovníků a amforami osázenými květy.

Korina studia

Korina studia od 10990,-

Vilka Korina stojí ve vilové zástavbě letoviska Agnontas a je obklopena zelení a květinami. U domu je posezení s vybavením na barbecue. Na městskou pláž se dostanete po cestě, která vede okolo sousedních vilek, a pak pokračujete asi 40 m po místní pobřežní komunikaci. Nedaleko je zastávka místní autobusové dopravy, která Vás za asi za 20 min. zaveze do hlavního města nebo na další pláže. Při cestě na pláž narazíte na obchod a 3 taverny, které jsou vyhlášené rybími specialitami.

Elios Holidays Hotel

Elios Holidays Hotel od 15690,-

Elios Holidays Hotel je umístěný uprostřed zeleně, ve vesničce Neo Klima (Elios), poblíž letoviska Kastani, v jednom z nejatraktivnějších letovisek ostrova Skopelos. Postavený byl ve stylu místní architektury, v malebném terénu, v objetí hustých borových lesů a skládá ze čtyř budov. Pestrobarevné květiny zpříjemňují prostředí, borovice vytváří příjemný stín a lákají návštěvníky k trávení bezstarostných chvil kolem prostorného bazénu. Neo Klima (Elios) je menší klidnější vesnička s výhodnou polohou uprostřed ostrova Skopelos, mezi hl. městem Chora (19 km) a vesnicí Glossa (7 km). Na krásné místní pláži Hovolo Beach je malý přístav s několika tavernami, bary a dětským hřištěm. Přímo před hotelem Elios Holidays Hotel je autobusová zastávka, která spojuje Elios s plážemi Kastani a Milia Beach - známé z filmu Mamma Mia.

Blo

Blo od 16290,-

Areál penzionu BLO leží na oblázkové pláži letoviska  Panormos (boty do vody nejsou potřeba). Vynikající  restaurace se nachází přímo na pláži, penzion cca  30 m od pláže. Studia Blo pro 2–3 osoby jsou vybavena  kuchyňským koutem, soc. zařízením, TV, wi-fi  připojením a trezorem zdarma, klimatizací v ceně  zájezdu a balkónem/terasou. V blízkosti penzionu Blo se  nacházejí nejvyhledávanější pláže na ostrově - MiliaKastani, Hovolo, které jsou dostupné chůzí nebo  autobusem. Obchůdky a restaurace jsou v těsné  blízkosti ubytování Blo.

Stafilos Suites Boutique

Stafilos Suites Boutique od 23790,-

Nedávno zrekonstruovaný třípatrový hotel Stafilos Suites Boutique se nalézá nad zálivem Stafilos, který je lemován dvěma krásnými plážemi. Stejnojmennou pláží Stafilos a o něco vzdálenější pláží Velanio. Hlavní město, kam se dá dostat pohodlně místní autobusovou dopravou a nebo taxíkem je odtud vzdáleno pouhé 4 km. Autobusová zastávka je nedaleko od ubytování.

Blue Green Bay

Blue Green Bay od 29990,-

Hotel Blue Green Bay byl vybudován nad krásným zálivem Panormos, pouhých 30 m od oblázkové pláže. Centrum osady je také velmi blízko. Naleznete zde vše, co k dovolené budete potřebovat. Od hlavního města, které místní obyvatelé nazývají Chora, je vzdálen přibližně 16 km. Do hlavního města sedá dostat pohodlně místní autobusovou dopravou.