Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově SkopelosSkopelos - mapa ostrova

 

Skopelos - cestování

Ačkoliv Skopelos patří mezi ostrovy malé, je na něm co poznávat. Tak malý, aby šel projít pěšky, ale zase není, takže nějaká půjčovna aut nebo půjčovna skútrů Vám jistě přijde vhod. Před dovolenou se můžete ještě podívat na předpověď ( Skopelos - počasí ) abyste se ujistili, že opravdu budete mít hezky, a pak jen hurá do nějaké té půjčovny aut a na cesty.

Další podrobnosti o Skopelosu jsou popsány na stránce Skopelos v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

 

Je na Skopelosu nějaká půjčovna aut ?

Půjčovna aut zde samozřejmě je a je jich mnoho. Půjčovny můžete najít u některých hotelů, ve střediscích na hlavních třídách - zkrátka všude, kde se pohybuje více turistů, nějaká ta půjčovna aut je.

zatím nebyla přidána žádná půjčovna

 

 

I na Skopelosu jsou pak půjčovny aut s možností online rezervace předem přes internet. Jednou z nich je například půjčovna aut Halivelakis Skopelos. Podle dostupných informací sídlí na Skopelosu v přístavu. Zda si musíte dojít tam nebo zda Vám auto přivezou se mi zjistit nepodařilo.

Pokud si auto chcete nechat přivézt k hotelu, zkuste půjčovny aut Magic Cars Skopelos nebo MAXI auto CARS car rentals | SKOPELOS

 

Skopelos - půjčovna skútrů

Půjčovna skútrů se dá na Skopleosu najít téměř všude. Skútr je oblíbený dopravní prostředek, vzhledem k velikosti ostrova je to na něm všude kousek a dostanete se s ním skoro všude.

Jako půjčovna skútrů fungují i výše uvedené půjčovny aut. Kromě toho pak můžete najít půjčovnu skútrů u větších hotelů nebo kdekoliv jinde, kde chodí turisté - půjčování skútrů a kol je velmi populární služba.

 

Skopelos - půjčovna člunů / lodí

Na rozdíl od spousty jiných ostrovů, na ostrově Skopelos si půjčit člun lze. Buď můžete vyrazit na moře na ryby nebo si můžete udělat výlet na některou z mnoha pláží, které jsou autem či skútrem nedosažitelné. A kde si člun půjčit? Zkusit to můžete například v Skopelos Marine Center

 

Skopelos hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Skopelos. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Agios_Konstantinos, Agnontas, Glossa, Glyfoneri, Kastani, Milia, Panormos, Skopelos Chora a Stafilos.

Vithos studia

Vithos studia od 7350,-

Dům Vithos byl postaven v boční uličce rybářské vesničky Agnontas, což v překladu znamená "mořské dno". Agnontas leží jen cca 8 km od hlavního města Skopelos a z jeho malého, ale neskutečně malebného přístavu každý večer vyplouvají rybářské loďky, aby mohly zásobovat místní vyhlášené taverny čerstvou dávkou ryb a chobotnic. Agnontas dostal název podle slavného atleta Agnonta, který vyhrál v běhu na Olympijských hrách v r. 569 před Kristem a jeho loď zde v témže roce i přistála. V Agnontas se borovice doslova dotýkají tyrkysového moře a západy slunce jsou zde unikátní! Kromě výborných rybích taveren v této malé vesničce najdete i plážový bar, kavárnu, půjčovnu motorových člunů, malý supermarket a autobusovou zastávku. Dům se studii Vithos vás přivítá upravenou předzahrádkou s pohodlným společným posezením, zahradním grilem ve stínu vinné révy a citrónovníků a amforami osázenými květy.

Rigas

Rigas od 20990,-

Příjemný hotel obklopený rozkvetlou zahradou se nachází 300 metrů od pláže a centra města Skopelos s mnoha tavernami a obchody. Známé pláže Stafilos a Velanio jsou vzdáleny 4 kilometry od hotelu.

Delphi Aparthotel

Delphi Aparthotel od 7990,-

V menší klidné vesničce Neo Klima (Elios) na severozápadní straně ostrova stojí velice příjemný prázdninový dům Delphi. Je hned v sousedství hotelu Elios Holidays. Dvě budovy leží v pěkné udržované zahradě a mezi nimi se nachází větší bazén, který poskytne příjemné ochlazení během dne. Na lehátkách kolem něj si můžete vychutnávat i dobroty a drinky z hotelové restaurace nebo baru. Pro nejmenší je tu dětský bazén a pěkné dětské hřiště. Prostorná studia a apartmány disponují kuchyňským koutem a nabízejí krásný výhled do bohaté zeleně okolních kopců, na bazén a některá dokonce i na moře. Cesta k hezké pláži trvá asi 5 minut a na ní a ve vesničce Elios naleznete většinu restaurací, dokonce i dvě pekárny a pár obchůdků, kde se můžete zazásobit pro vlastní kulinářské počiny. Komu se do vaření nebude chtít, může využít hotelovou restauraci, kde vaří skvěle z čerstvých místních surovin. Nejen na to pečlivě dohlíží rodina majitele, která se o hotel a jeho hosty příkladně stará. Doporučujeme hlavně rodinám s dětmi, které preferují dovolenou v klidnějším prostředí.

Elios Holidays Hotel

Elios Holidays Hotel od 19750,-

Elios Holidays Hotel je umístěný uprostřed zeleně, ve vesničce Neo Klima (Elios), poblíž letoviska Kastani, v jednom z nejatraktivnějších letovisek ostrova Skopelos. Postavený byl ve stylu místní architektury, v malebném terénu, v objetí hustých borových lesů a skládá ze čtyř budov. Pestrobarevné květiny zpříjemňují prostředí, borovice vytváří příjemný stín a lákají návštěvníky k trávení bezstarostných chvil kolem prostorného bazénu. Neo Klima (Elios) je menší klidnější vesnička s výhodnou polohou uprostřed ostrova Skopelos, mezi hl. městem Chora (19 km) a vesnicí Glossa (7 km). Na krásné místní pláži Hovolo Beach je malý přístav s několika tavernami, bary a dětským hřištěm. Přímo před hotelem Elios Holidays Hotel je autobusová zastávka, která spojuje Elios s plážemi Kastani a Milia Beach - známé z filmu Mamma Mia.

Ippokampos studia

Ippokampos studia od 15291,-

V letovisku Panormos, jen cca 40 m od oblíbené pláže, v objetí zeleně se nachází dům Ippokampos – v překladu mořský koník. Při vstupu do dvora hosty přivítá množství stromů a květiny v amforách, jakož i krytá terasa s grilem a pohodlným zahradním nábytkem. Tento malý rodinný komplex tvoří dvě budovy. Panormos je jedním z nejoblíbenějších letovisek ostrova. Jeho bílá oblázková pláž leží v zálivu a závětří, moře se třpytí v různých odstínech modré a tyrkysové, jsou zde všude přítomné borovice. Ve vesničce je několik obchodů a taveren, supermarket a autobusová zastávka. V Panormosu stojí za to užívat si koupání i během západu slunce, protože scenérie je úžasná. Hlavní město Skopelos je vzdáleno 15 km, ikonické pláže Milia 2 km a Kastani 3 km.

Kastri

Kastri od 9990,-

Apartmány Kastri se nachází v letovisku Panormos, nedaleko krásné pláže a pouhých 20 minut jízdy autem od hlavního města Skopelos. Okolí apartmánů upřostřed zeleně přímo vybízí k relaxu. Naleznete zde posezení s výhledem na moře, můžete využít grilu, který je zde klientům k dispozici a strávit tak příjemné večery uprostřed zahrady plné květin a stromů. Klienti mohou využívat bazén u protějšího hotelu Afroditi.