Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově SamosSamos - mapa ostrova

 

Cestování po ostrově Samos

Samos je ostrůvek celkem malý, na délku má okolo 40 kilometrů, na šířku v nejširším místě okolo 20 kilometrů. Silniční síť je zde celkem rozvinutá, autem či na skůtru se dostanete na ostrově Samos kamkoliv. Výlety jsou zde obzvláště pěkné, protože Samos je velmi členitý a hornatý a díky příznivému klima (detaily na Samos - počasí ) i hezky zelený a s bohatou vegetací.

Další podrobnosti o Samosu jsou popsány na stránce Samos v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

zatím nebyla přidána žádná půjčovna

 

 

 

Samos - půjčovna aut

Na Samos se jezdí především do středisek Balos, Ireon, Kalami, Karlovassi, Kerveli, Kokkari, Limnionas, Mesokampos, Mykali, Possidonio, Pythagorion, Samos a Votsalakia. V každém z těchto středisek nějaká ta půjčovna je. Kromě toho na Samosu jsou i půjčovny aut s rozvozem aut po celém středisku. Samos je malý, vše je celkem blízko, takže to není problém.

Jedna z takových půjčoven je například půjčovna aut Yes, která sice sídlí v Pythagorion, ale auto nabízí do středisek Agios Konstantinos, Balos, Ireon, Karlovassi, Kerveli, Kokkari, Manolates, Psili Ammos, Pythagorion, Samos-town (Vathi) a Votsalakia/Marathokampos.

Další půjčovny jsou třeba Půjčovna auto Nicos nebo Auto - Land Kokkari či Savvas Kokkari

 

 

Půjčovna skútrů na ostrově Samos

Půjčovny skútrů jsou téměř všude. Pokud Vám nevadí nižší bezpečnost a menší komfort cestování, je skútr ideální. Cena je nižší, než za auto, obvykle bývá okolo 15 euro za den, a Samos je dostečně malý na to, abyste na něm za chvíli dojeli kamkoliv po ostrově.

Půjčovny skútrů jsou například výše uvedené Auto - Land Kokkari či Savvas Kokkari. Psát zd ejednotlivé půjčovny je asi zbytečné, na místě nějaký skútr vždy najdete.

 

Samos - půjčovna lodí a člunů

Na Samosu vím jen o půjčovně jacht a velkých lodí i s posádkou a kapitánem. Půjčovnu pro malé čluny na vyjížďky po okolí neznám.

 

Samos hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Samos. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Balos, Ireon, Kalami, Karlovassi, Kerveli, Kokkari, Limnionas, Mesokampos, Mykali, Possidonio, Pythagorion, Samos Vathy a Votsalakia.

Arion

Arion od 11990,-

Centrum Kokkari leží cca 1.5 km od hotelu Arion (hotelový minibus zdarma). Nejbližší nákupní možnosti, restaurace a bary jsou v centru Kokkari. Letiště Samos je cca 26 km od hotelu.

Proteas Blu Resort

Proteas Blu Resort od 18990,-

Hotel Proteas Blu Resort je zrekonstruovaný hotel s překrásným výhledem.

Maritsa Bay

Maritsa Bay od 9790,-

jednoduchý hotel rodinného typu Maritsa je zasazen do pěkné idylické krajiny. Leží v klidném prostředí nad zátokou, kde je křišťálově průzračné moře a oblázková klidná pláž, cca 150m strměji z kopce dolů. Hotelovým mikrobusem, který jezdí několikrát denně (cca 5 x v průběhu celého dne, cca 6 x týdně) se pohodlně a zdarma dostanete do městečka Pythagorion (cca 3 km), kde je kromě mnoha restaurací, taveren, kaváren, barů, stánků s rychlým občerstvením, obchodů se suvenýry a potravinami malebný rybářský přístav. Hlavní silnice, kde je zastávka autobusu městské linky, je ve vzdálenosti cca 400m. Autobusy jezdí do Pythagorionu i do hlavního města ostrova. Taxi do Pythagorionu vyjde na cca 6€/jedna cesta.

Samaina Inn

Samaina Inn od 11590,-

Hotel Samaina Inn je situován u městečka Karlovassi a od oblázkové pláže jej odděluje jen místní komunikace. V okolí hotelu naleznete bezpočet nákupních možností, historické centrum je vzdáleno asi 2 km a dostanete se do něj pohodlně místním autobusem, který má zastávku nedaleko hotelu, nebo příjemnou procházkou. Hotel Samaina Inn je vhodným místem ke strávení příjemné dovolené pro všechny věkové kategorie klientů.

Nikos

Nikos od 13687,-

Příjemná, nově renovovaná studia obklopená bujnou vegetací, umístěná nedaleko krásné čisté písčitooblázkové pláže nabízí prožití Vaší letní dovolené v okouzlujícím prostředí Egejského moře na ostrově Samos v letovisku Pythagorion. Studia Nikos jsou ideálním místem pro páry, které chtějí strávit aktivní dovolenou spojenou s dlouhými romantickými procházkami podél pobřeží.

Marin - studia / apartmány

Marin - studia / apartmány od 9490,-

Dům Marin leží v klidném prostředí uprostřed zahrad. Hned v sousedství je dům majitelů. Na oblázkovou pláž se dostanete pohodlnou chůzí asi za 3 minuty. Nákupní možnosti a taverny jsou také velmi blízko. Starobylé centrum městečka Kokkari je v dosahu asi 6 minut.