Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově SamosSamos - mapa ostrova

 

Cestování po ostrově Samos

Samos je ostrůvek celkem malý, na délku má okolo 40 kilometrů, na šířku v nejširším místě okolo 20 kilometrů. Silniční síť je zde celkem rozvinutá, autem či na skůtru se dostanete na ostrově Samos kamkoliv. Výlety jsou zde obzvláště pěkné, protože Samos je velmi členitý a hornatý a díky příznivému klima (detaily na Samos - počasí ) i hezky zelený a s bohatou vegetací.

Další podrobnosti o Samosu jsou popsány na stránce Samos v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

zatím nebyla přidána žádná půjčovna

 

 

 

Samos - půjčovna aut

Na Samos se jezdí především do středisek Balos, Ireon, Kalami, Karlovassi, Kerveli, Kokkari, Limnionas, Mesokampos, Mykali, Possidonio, Pythagorion, Samos a Votsalakia. V každém z těchto středisek nějaká ta půjčovna je. Kromě toho na Samosu jsou i půjčovny aut s rozvozem aut po celém středisku. Samos je malý, vše je celkem blízko, takže to není problém.

Jedna z takových půjčoven je například půjčovna aut Yes, která sice sídlí v Pythagorion, ale auto nabízí do středisek Agios Konstantinos, Balos, Ireon, Karlovassi, Kerveli, Kokkari, Manolates, Psili Ammos, Pythagorion, Samos-town (Vathi) a Votsalakia/Marathokampos.

Další půjčovny jsou třeba Půjčovna auto Nicos nebo Auto - Land Kokkari či Savvas Kokkari

 

 

Půjčovna skútrů na ostrově Samos

Půjčovny skútrů jsou téměř všude. Pokud Vám nevadí nižší bezpečnost a menší komfort cestování, je skútr ideální. Cena je nižší, než za auto, obvykle bývá okolo 15 euro za den, a Samos je dostečně malý na to, abyste na něm za chvíli dojeli kamkoliv po ostrově.

Půjčovny skútrů jsou například výše uvedené Auto - Land Kokkari či Savvas Kokkari. Psát zd ejednotlivé půjčovny je asi zbytečné, na místě nějaký skútr vždy najdete.

 

Samos - půjčovna lodí a člunů

Na Samosu vím jen o půjčovně jacht a velkých lodí i s posádkou a kapitánem. Půjčovnu pro malé čluny na vyjížďky po okolí neznám.

 

Samos hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Samos. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Balos, Ireon, Kalami, Karlovassi, Kerveli, Kokkari, Limnionas, Mesokampos, Mykali, Possidonio, Pythagorion, Samos Vathy a Votsalakia.

Pelagos

Pelagos od 6390,-

Studia Pelagos jsou umístěná uprostřed zahrady s olivovníky, v oblíbeném městečku Votsalakia. Nejbližší minimarket se základním sortimentem se nachází 50 m a centrum letoviska je vzdálené 300 m.

Hydrele Beach

Hydrele Beach od 16890,-

Rodinný hotelový komplex Hydrele Beach v příjemném prostředí udržované zahrady se nachází poblíž centra střediska Potokaki, kde je možnost nákupů a zábavy (cca 1km), oblázková pláž 50m. Malebný přístav v Pythagorionu je vzdálen asi 20 minut chůze, letiště 2 km.

Stella - Apartmány a mezonety

Stella - Apartmány a mezonety od 10590,-

areál apartmánů a studií Stella je umístěný na klidnějším místě, na začátku střediska Votsalakia na ostrově Samos. 

Studia Magda

Studia Magda od 10190,-

Příjemná studia Magda s velice milým personálem se nacházejí na okraji letoviska Votsalakia. Studia Magda dobrého standartu jsou v klidném prostředí v příjemné zahradě s výhledem na olivové háje a borovicové lesy, které zaručují velice příjemné klima. Jsou ideální volbou pro ty, kteří hledají pro svou dovolenou klid, pohodu, čisté pláže a hlavně tradiční řeckou pohostinnost.

Mykali

Mykali od 11090,-

Hotelový areál Mykali s příjemnou atmosférou se nachází v klidném prostředí, na vyvýšeném místě s výhledem na moře a pohoří Turecka. Středisko Pythagorion je vzdáleno cca 1,5 km. Hotelové budovy jsou postaveny v tradičním ostrovním stylu a jsou obklopeny olivovníky a citrusy. Hlavní silnice se zastávkou městské hromadné dopravy je vzdálena od hotelu cca 150 m, lze cestovat do Pythagorionu nebo do Samosu (jízdenka cca 1,70€/cesta). Doporučujeme návštěvu městečka Pythagorion, které nabízí řadu historických památek, romantické uličky, obchody, mnoho taveren, barů a rušný večerní život. Do Pythagorionu je možné též cestovat zdarma hotelovým mikrobusem (cca 5x denně, cca 6x týdně), stejně tak je možné cestovat tímto mikrobusem cca 2x denně na pláž do Pythagorionu. Taxi do Pythagorionu vychází na cca 5€/jízda.

Kampos Village Resort

Kampos Village Resort od 7690,-

hotelový areál Kampos Village, zasazený do zahrad s okrasnými květinami, keři a stromy, které poskytují sympatický stín, je postaven ve stylu ostrovní vesničky. Komplex, rozdělený do tří částí, působí velmi příjemným dojmem a je vhodný pro rodinnou dovolenou. Hotel se nachází v klidném prostředí na okraji letoviska Votsalakia, kde jsou možnos­ti nákupů i procházek do okolí. Doporučujeme návštěvu vesnice Ormos, cca 3km, kde je zachován tradiční ráz prostředí a staveb. Romantickou atmosféru dokreslují pohoří a lesy za hotelem a mořské pobřeží před areálem. Oblázkovo - písčitá pláž je ve vzdálenosti cca 120m a je k dosažení přes silnici. V okolí se nachází též bankomat, telefonní automat, několik restaurací a obchůdků s potravinami a suvenýry. Autobusová zastávka je od Kampos Village nedaleko a je odtud možné 1 x denně spojení do hlavního města (lístek stojí cca 4€). K přepravě je možné použít i taxi (cca 60€ do Pythagorionu a cca 80€ do Samosu).