Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově SamosSamos - mapa ostrova

 

Cestování po ostrově Samos

Samos je ostrůvek celkem malý, na délku má okolo 40 kilometrů, na šířku v nejširším místě okolo 20 kilometrů. Silniční síť je zde celkem rozvinutá, autem či na skůtru se dostanete na ostrově Samos kamkoliv. Výlety jsou zde obzvláště pěkné, protože Samos je velmi členitý a hornatý a díky příznivému klima (detaily na Samos - počasí ) i hezky zelený a s bohatou vegetací.

Další podrobnosti o Samosu jsou popsány na stránce Samos v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

zatím nebyla přidána žádná půjčovna

 

 

 

Samos - půjčovna aut

Na Samos se jezdí především do středisek Balos, Ireon, Kalami, Karlovassi, Kerveli, Kokkari, Limnionas, Mesokampos, Mykali, Possidonio, Pythagorion, Samos a Votsalakia. V každém z těchto středisek nějaká ta půjčovna je. Kromě toho na Samosu jsou i půjčovny aut s rozvozem aut po celém středisku. Samos je malý, vše je celkem blízko, takže to není problém.

Jedna z takových půjčoven je například půjčovna aut Yes, která sice sídlí v Pythagorion, ale auto nabízí do středisek Agios Konstantinos, Balos, Ireon, Karlovassi, Kerveli, Kokkari, Manolates, Psili Ammos, Pythagorion, Samos-town (Vathi) a Votsalakia/Marathokampos.

Další půjčovny jsou třeba Půjčovna auto Nicos nebo Auto - Land Kokkari či Savvas Kokkari

 

 

Půjčovna skútrů na ostrově Samos

Půjčovny skútrů jsou téměř všude. Pokud Vám nevadí nižší bezpečnost a menší komfort cestování, je skútr ideální. Cena je nižší, než za auto, obvykle bývá okolo 15 euro za den, a Samos je dostečně malý na to, abyste na něm za chvíli dojeli kamkoliv po ostrově.

Půjčovny skútrů jsou například výše uvedené Auto - Land Kokkari či Savvas Kokkari. Psát zd ejednotlivé půjčovny je asi zbytečné, na místě nějaký skútr vždy najdete.

 

Samos - půjčovna lodí a člunů

Na Samosu vím jen o půjčovně jacht a velkých lodí i s posádkou a kapitánem. Půjčovnu pro malé čluny na vyjížďky po okolí neznám.

 

Samos hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Samos. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Balos, Ireon, Kalami, Karlovassi, Kerveli, Kokkari, Limnionas, Mesokampos, Mykali, Possidonio, Pythagorion, Samos Vathy a Votsalakia.

Marin - studia / apartmány

Marin - studia / apartmány od 8990,-

Dům Marin leží v klidném prostředí uprostřed zahrad. Hned v sousedství je dům majitelů. Na oblázkovou pláž se dostanete pohodlnou chůzí asi za 3 minuty. Nákupní možnosti a taverny jsou také velmi blízko. Starobylé centrum městečka Kokkari je v dosahu asi 6 minut.

Arion

Arion od 7590,-

Centrum Kokkari leží cca 1.5 km od hotelu Arion (hotelový minibus zdarma). Nejbližší nákupní možnosti, restaurace a bary jsou v centru Kokkari. Letiště Samos je cca 26 km od hotelu.

Sofia

Sofia od 10990,-

Hotel Sofia je tvořen 3 jednopatrovými budovami vystavěnými v zahradě, v blízkosti centra a přitom v klidné části střediska.

Pelagos

Pelagos od 6390,-

Studia Pelagos jsou umístěná uprostřed zahrady s olivovníky, v oblíbeném městečku Votsalakia. Nejbližší minimarket se základním sortimentem se nachází 50 m a centrum letoviska je vzdálené 300 m.

Mykali

Mykali od 11090,-

Hotelový areál Mykali s příjemnou atmosférou se nachází v klidném prostředí, na vyvýšeném místě s výhledem na moře a pohoří Turecka. Středisko Pythagorion je vzdáleno cca 1,5 km. Hotelové budovy jsou postaveny v tradičním ostrovním stylu a jsou obklopeny olivovníky a citrusy. Hlavní silnice se zastávkou městské hromadné dopravy je vzdálena od hotelu cca 150 m, lze cestovat do Pythagorionu nebo do Samosu (jízdenka cca 1,70€/cesta). Doporučujeme návštěvu městečka Pythagorion, které nabízí řadu historických památek, romantické uličky, obchody, mnoho taveren, barů a rušný večerní život. Do Pythagorionu je možné též cestovat zdarma hotelovým mikrobusem (cca 5x denně, cca 6x týdně), stejně tak je možné cestovat tímto mikrobusem cca 2x denně na pláž do Pythagorionu. Taxi do Pythagorionu vychází na cca 5€/jízda.

Green Hill

Green Hill od 10590,-

menší objekt Green Hill s příjemnou rodinnou atmosférou se nachází v klidné části oblíbeného turistického letoviska Kokkari. Jak již název napovídá, leží na úbočí malého vršku. Na dvě nejbližší oblázkové pláže (cca 200 m) se dostanete po schodech nebo krátkou procházkou malebnými uličkami Kokkari. Vzhledem k tomu, že zde není plážový servis, doporučujeme vlastní slunečník a lehátko. Proslulá oblázková pláž Long Beach je k dosažení příjemnou procházkou po promenádě podél pobřeží s taverničkami (cca 600 m). Zde je poskytován plážový servis, stejně tak zázemí a služby pro příznivce windsurfingu (www.samoswindsurfing.gr). Moře v letovisku je krásně čisté, s pozvolným vstupem. Rušné centrum střediska je vzdáleno cca 200m, zde jsou taverny, restaurace, bary, kavárny, internetová kavárna, kluby, supermarkety, stánky s rychlým občerstvením, ovocem a zeleninou.