Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově RhodosRhodos - mapa

 

Cestování po ostrově Rhodos

Rhodos patří k naprosto ideálním ostrovům pro strávení. Je tak akorát velký, má 60 kilometrů na výšku a necelých 30 kilometrů na šířku. Je zde spousta památek a překrásných pláží a i klima (viz Rhodos - počasí) je ideální.

Pokud si půjčíte auto na 7 - 10 dní, ani jeden den nebude stát. Pokud výlety vhodně zkombinujete, může se během jedné cesty pokochat krásnou přírodou, prohlídnout nějaký ten hrad nebo památku a ještě se vykoupat na některé z úchvatných pláží.

Další podrobnosti o Rhodu jsou popsány na stránce Rhodos v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

Rhodos - půjčovna aut

Na ostrově Rhodos je samozřejmě půjčoven spousta. V každém středisku nějakou najdete, působí zde malinké půjčovny i velké nadnárodní řetězce. Nabídka bývá shodná, dávejte si pozor na výši spoluúčasti a typy pojištění.

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit půjčovnu aut AutoTour Rhodos, která nabízí rok až dva roky nová auta za velmi přijatelné ceny a to včetně kompletního pojištění s nulovou spoluúčastí. Auto Vám doručí až k hotelu, nemusíte se o nic starat a něco řešit. Vyplníte na webu formulář a pak jen počkáte ve vybraný den na recepci a oni Vám auto přivezou. Po ukončení zápůjčky pak jen necháte auto někde v okolí hotelu a oni si ho zase dle potřeby vyzvednou. Auta rozvážejí do středisek Afandou, Faliraki, Gennadi, Haraki, Ialyssos, Ixia, Kalathos, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou, Lardos - středisko, Lindos, Pefki, Rhodos, Stegna a Theologos. A samozřejmě na letiště.


Detailní informace viz. Rhodos - půjčovna aut

 

Půjčovny skútrů Rhodos

Na Rhodos se z ČR jezdí hlavně do výše jmenovaných středisek a prakticky v každém středisku je půjčoven skútrů několik. Ceny se pohybují okolo 12 - 20 euro za den dle typu skútru a sezony.

I když skútr poskytuje větší komfort než auto, je ale mnohem nebezpečnější. Pominu-li klasický neodstatek "plechů" okolo cestujících, je na Rhodu ještě jedna "zrada". Rhodos je větrný a nečekaný poryv větrů Vás může buď odhodit do příkopu nebo naopak doprostřed silnice. Což v okamžiku, kdy Vás předjíždí auto či autobus, může mít velmi zlé následky.

 

Půjčovna lodí a člunů na ostrově Rhodos

O žádné půjčovně, která by nabízela k zapůjčení motorovou lodičku / člun, nevím. Půjčují se zde velké jachty a plachetnice i s kapitánem a posádkou, ale malé lodičky, na kterých byste se mohli vydat na skrytou pláž za kopcem, nějkak ne :-(

 

Rhodos hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Rhodos. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Afandou, Faliraki, Gennadi, Haraki, Ialyssos, Ixia, Kalathos, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou, Kremasti, Ladiko, Lachania, Lardos - středisko, Lindos, Pefki, Rhodos - město, Stegna a Theologos.

Palm Bay

Palm Bay od 11331,-

Aparthotel Palm Bay skládající se ze dvou budov oddělených pobřežní komunikací, leží v klidném letovisku Pefki 100 m od písečné pláže a nabízí krásný panoramatický výhled na hory a moře. Bazén a restaurace jsou umístěné v blízkosti pláže. Centrum městečka Pefki je vzdálené cca 600 m, historické městečko Lindos 4 km a hlavní město Rhodos cca 55 km, zastávka autobusu se nachází před hotelem. Aparthotel doporučujeme všem, kteří hledají dovolenou na klidnějším místě.

Niriides

Niriides od 14071,-

Příjemný hotel Niriides skládající se z několika dvoupatrových budov leží v klidnějším prostředí nedaleko centra střediska, vzdáleného cca 100 m.

Olympic Palace

Olympic Palace od 16795,-

Klasický, postupně renovovaný rozlehlý hotelový komplex Olympic Palace je zasazený v zeleni, od pláže je pouze přes silnici, v okolí je řada kaváren, restaurací, barů, klubů a obchůdků, do hlavního města Rhodos je to jen 5 km.

Oceanis

Oceanis od 13790,-

Krásný hotelový areál Oceanis Beach se rozkládá asi 600 metrů od živého letoviska Ixia s řadou obchodů, restaurací a kaváren. Od oblázkové pláže ho dělí silnice. S hlavním městem Rhodos, které je vzdáleno 6 kilometrů, má pravidelné autobusové spojení. Celý komplex zkrášluje zahrada.

Kresten Palace

Kresten Palace od 10590,-

Hotel Kresten Palace je postaven v moderním stylu v kombinaci s tradiční architekturou ostrova Rhodos a je situován na vyvýšenině s krásným výhledem na moře. Písečno – oblázková pláž se vstupem přes molo je vzdálena cca 250 m a vedou k ní schody. Hlavní město Rhodos je vzdáleno cca 6 km a dostanete se tam místní autobusovou dopravou. Zastávka je cca 50 m od hotelu. Hotel je ideální ke strávení klidné a romantické dovolené s možností sportovních aktivit. Kresten Palace nedoporučujeme lidem s pohybovými obtížemi.

Africa

Africa od 4290,-

Omlouvám se, na aktuálním popisu hotelu Africa se pracuje. Pro detailní prohlídku hotelu je možné využít přímo stránky  hotelu Africa, odkaz níže Vám je otevře v novém okně.