Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově RhodosRhodos - mapa

 

Cestování po ostrově Rhodos

Rhodos patří k naprosto ideálním ostrovům pro strávení. Je tak akorát velký, má 60 kilometrů na výšku a necelých 30 kilometrů na šířku. Je zde spousta památek a překrásných pláží a i klima (viz Rhodos - počasí) je ideální.

Pokud si půjčíte auto na 7 - 10 dní, ani jeden den nebude stát. Pokud výlety vhodně zkombinujete, může se během jedné cesty pokochat krásnou přírodou, prohlídnout nějaký ten hrad nebo památku a ještě se vykoupat na některé z úchvatných pláží.

Další podrobnosti o Rhodu jsou popsány na stránce Rhodos v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

Rhodos - půjčovna aut

Na ostrově Rhodos je samozřejmě půjčoven spousta. V každém středisku nějakou najdete, působí zde malinké půjčovny i velké nadnárodní řetězce. Nabídka bývá shodná, dávejte si pozor na výši spoluúčasti a typy pojištění.

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit půjčovnu aut AutoTour Rhodos, která nabízí rok až dva roky nová auta za velmi přijatelné ceny a to včetně kompletního pojištění s nulovou spoluúčastí. Auto Vám doručí až k hotelu, nemusíte se o nic starat a něco řešit. Vyplníte na webu formulář a pak jen počkáte ve vybraný den na recepci a oni Vám auto přivezou. Po ukončení zápůjčky pak jen necháte auto někde v okolí hotelu a oni si ho zase dle potřeby vyzvednou. Auta rozvážejí do středisek Afandou, Faliraki, Gennadi, Haraki, Ialyssos, Ixia, Kalathos, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou, Lardos - středisko, Lindos, Pefki, Rhodos, Stegna a Theologos. A samozřejmě na letiště.


Detailní informace viz. Rhodos - půjčovna aut

 

Půjčovny skútrů Rhodos

Na Rhodos se z ČR jezdí hlavně do výše jmenovaných středisek a prakticky v každém středisku je půjčoven skútrů několik. Ceny se pohybují okolo 12 - 20 euro za den dle typu skútru a sezony.

I když skútr poskytuje větší komfort než auto, je ale mnohem nebezpečnější. Pominu-li klasický neodstatek "plechů" okolo cestujících, je na Rhodu ještě jedna "zrada". Rhodos je větrný a nečekaný poryv větrů Vás může buď odhodit do příkopu nebo naopak doprostřed silnice. Což v okamžiku, kdy Vás předjíždí auto či autobus, může mít velmi zlé následky.

 

Půjčovna lodí a člunů na ostrově Rhodos

O žádné půjčovně, která by nabízela k zapůjčení motorovou lodičku / člun, nevím. Půjčují se zde velké jachty a plachetnice i s kapitánem a posádkou, ale malé lodičky, na kterých byste se mohli vydat na skrytou pláž za kopcem, nějkak ne :-(

 

Rhodos hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Rhodos. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Afandou, Faliraki, Gennadi, Haraki, Ialyssos, Ixia, Kalathos, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou, Kremasti, Ladiko, Lachania, Lardos - středisko, Lindos, Pefki, Rhodos - město, Stegna a Theologos.

Lagonas hotel

Lagonas hotel od 14990,-

Hotel Lagonas je postaven na okraji letoviska Faliraki na ostrově Rhodos, pouhých 50 m od písečné pláže, nejbližší obchůdky a bary jsou cca 200-300 m vzdálené.

Primasol Sunrise

Primasol Sunrise od 18290,-

Hotel Primasol Sunrise  se nachází na klidném místě přímo u písčito-oblázkové pláže (lehátka, slunečníky a plážové osušky za poplatek) s pozvolným vstupem do moře, v krásné zahradě plné palem a květin, cca 2 km od centra prázdninového letoviska Pefki, cca 5 km od starobylého města Lindos se spoustou barů, restaurací, kaváren a obchůdků (zastávka autobusu do Lindosu se nachází přímo u hotelu). Vzdálenost na letiště je cca 65 km.

Studia Haniotis

Studia Haniotis od 6990,-

Studia Haniotis se nachází na rušném místě přímo v centru letoviska Faliraki nedaleko krásné písčité pláže, na kterou se dostanete příjemnou procházkou po kolonádě plné obchůdků a restaurací. Doporučujeme klientům, kteří vyhledávají pestrý noční život a milovníkům vodních radovánek a sportů. Do hlavního města se ze studií Haniotis dostanete místní dopravou z nedaleké zastávky (2 x denně).

Golden Odyssey

Golden Odyssey od 12790,-

Hotel Golden Odyssey s klidnou polohou, na kraji městečka Kolymbia, v idylické krajině ostrova Rhodos, asi 1 km od oblázkovo - písečné pláže (v hlavní sezóně 5x denně zdarma kyvadlová doprava). Centrum města s obchody přibližně 300 m.

Ixian Grand

Ixian Grand od 10390,-

Tento velmi luxusní hotel Ixian Grand se nachází přímo na písčito-oblázkové pláži 850m od centra letoviska Ixia, kde najdete množství obchodů, taveren, kaváren, marketů, restaurací a barů, cca 6 km od města Rhodos a 7 km od mezinárodního letiště Diagoras.

Belair Beach

Belair Beach od 19850,-

Hotel Belair Beach se nachází na západním pobřeží ostrova, ve známém zálivu mezi Ixií a Ialyssosem. Od písčito-oblázkové pláže, vzdálené asi 50 m, hotel dělí jen cesta. Hlavní město Rhodos je vzdálené přibližně 4 km. Letiště je vzdálené 10 km od hotelu přibližně 15 minut jízdy.