Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově RhodosRhodos - mapa

 

Cestování po ostrově Rhodos

Rhodos patří k naprosto ideálním ostrovům pro strávení. Je tak akorát velký, má 60 kilometrů na výšku a necelých 30 kilometrů na šířku. Je zde spousta památek a překrásných pláží a i klima (viz Rhodos - počasí) je ideální.

Pokud si půjčíte auto na 7 - 10 dní, ani jeden den nebude stát. Pokud výlety vhodně zkombinujete, může se během jedné cesty pokochat krásnou přírodou, prohlídnout nějaký ten hrad nebo památku a ještě se vykoupat na některé z úchvatných pláží.

Další podrobnosti o Rhodu jsou popsány na stránce Rhodos v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

Rhodos - půjčovna aut

Na ostrově Rhodos je samozřejmě půjčoven spousta. V každém středisku nějakou najdete, působí zde malinké půjčovny i velké nadnárodní řetězce. Nabídka bývá shodná, dávejte si pozor na výši spoluúčasti a typy pojištění.

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit půjčovnu aut AutoTour Rhodos, která nabízí rok až dva roky nová auta za velmi přijatelné ceny a to včetně kompletního pojištění s nulovou spoluúčastí. Auto Vám doručí až k hotelu, nemusíte se o nic starat a něco řešit. Vyplníte na webu formulář a pak jen počkáte ve vybraný den na recepci a oni Vám auto přivezou. Po ukončení zápůjčky pak jen necháte auto někde v okolí hotelu a oni si ho zase dle potřeby vyzvednou. Auta rozvážejí do středisek Afandou, Faliraki, Gennadi, Haraki, Ialyssos, Ixia, Kalathos, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou, Lardos - středisko, Lindos, Pefki, Rhodos, Stegna a Theologos. A samozřejmě na letiště.


Detailní informace viz. Rhodos - půjčovna aut

 

Půjčovny skútrů Rhodos

Na Rhodos se z ČR jezdí hlavně do výše jmenovaných středisek a prakticky v každém středisku je půjčoven skútrů několik. Ceny se pohybují okolo 12 - 20 euro za den dle typu skútru a sezony.

I když skútr poskytuje větší komfort než auto, je ale mnohem nebezpečnější. Pominu-li klasický neodstatek "plechů" okolo cestujících, je na Rhodu ještě jedna "zrada". Rhodos je větrný a nečekaný poryv větrů Vás může buď odhodit do příkopu nebo naopak doprostřed silnice. Což v okamžiku, kdy Vás předjíždí auto či autobus, může mít velmi zlé následky.

 

Půjčovna lodí a člunů na ostrově Rhodos

O žádné půjčovně, která by nabízela k zapůjčení motorovou lodičku / člun, nevím. Půjčují se zde velké jachty a plachetnice i s kapitánem a posádkou, ale malé lodičky, na kterých byste se mohli vydat na skrytou pláž za kopcem, nějkak ne :-(

 

Rhodos hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Rhodos. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Afandou, Faliraki, Gennadi, Haraki, Ialyssos, Ixia, Kalathos, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou, Kremasti, Ladiko, Lachania, Lardos - středisko, Lindos, Pefki, Rhodos - město, Stegna a Theologos.

Club Calimera Sunshine Rhodes

Club Calimera Sunshine Rhodes od 20290,-

Hotelový komplex Club Calimera Sunshine Rhodes s několika bazény, sportovním vyžitím a programy nejen pro děti, je postaven v letovisku Ialyssos na severozápadě ostrova Rhodos. Areál Club Calimera Sunshine Rhodes se skládá z hlavní budovy a sedmi vedlejších budov. Nejbližší restaurace a obchody se nacházejí 100 m od hotelu, hlavní město Rhodos 7 km. Písečná pláž, jež lemuje pás oblázků, se táhne podél celého komplexu. Hotel Club Calimera Sunshine Rhodes doporučujeme především rodinám s dětmi, sportovně založeným klientům a také těm, kteří mají rádi zábavu

Sabina

Sabina od 10790,-

Klidný atraktivní hotel Sabina se nachází na západním pobreží ostrova Rhodos, pouze 100 m od pláže, 1 km od vesnice Theologos, 20 km od mesta Rhodos a 5 km od letište. Je velmi blízko k údolí motýlu.

Atrium Prestige Thalasso Spa Resort and Villas

Atrium Prestige Thalasso Spa Resort and Villas od 9190,-

Komfortní komplex nového resortu Atrium Prestige Thalasso Spa Resort and Villas leží na jihu ostrova Rhodos v klidné oblasti Lachania, cca 18 km od pláže Prasonisi, cca 26 km od městečka Lindos, cca 74 km od města Rhodos.

Kresten Royal

Kresten Royal od 9290,-

Nový luxusní hotel Kresten Royal Villas & Spa se nachází na vyvýšeném místě s překrásným výhledem na moře, leží v středisku Kalithea, 12 km od města Rhodos a 20 km od letiště. Na písčito-oblázkovou pláž vzdálenou cca 50 m vedou schody a cestička zahradou hotelu (lehátka a slunečníky zdarma). Nejbližší obchůdky, taverny a bary jsou vzdáleny cca 500 m od hotelu.

Rhodos Amathus Beach

Rhodos Amathus Beach od 29277,-

Hotel Rhodos Amathus Beach se nachází na severozápadním pobřeží, přímo u písečno-oblázkové pláže, pouze cca 4 km od hlavního města ostrova Rhodos a cca 10 km od letiště.

Grecian Fantasia Resort

Grecian Fantasia Resort od 11290,-

Grecian Fantasia Resort se nachází cca 380 m od písečné pláže, přes místní komunikaci. Nejbližší restaurace, bary a obchůdky jsou vzdáleny cca 150 m, do centra Faliraki je to cca 200 m, do hlavního města Rhodos cca 12 km a na letiště cca 15 km. Bankomat je vzdálen 300 metrů od hotelu.