Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově MykonosMykonos - mapa ostrova

Cestování po ostrově Mykonos - Mykonos je velmi malý. A velmi hezký. Má asi 15 kilometrů na 10 kilometrů a několik přkrásných pláží. Možná, že Vás půjčovna aut či půjčovna skútrů nebude zajímat, protože na Mykonosu funguje veřejná doprava případně lze kamkoliv zajít pěšky, ale přesto bychom doporučili se nějaký skútr nebo auto půjčit a vyrazit za krásami vnitrozemí i úchvatnými plážemi.

Další podrobnosti o Mykonosu jsou popsány na stránce Mykonos v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

 

Půjčovna aut na ostrově Mykonos

Půjčoven je na Mykonosu opravdu hodně. Na to, jak je Mykonos malý je to až podivuhodné. Na Mykonos se z ČR jezdí hlavně do středisek  Agios Ioannis, Elia, Mykonos (Chora) - hlavní město, Platis Gialos a Psarou a prakticky v každém středisku nějaká ta půjčovna aut je.

Některé půjčovny jsou jen lokální a ani nemají www stránky, jiné působí po celém ostrově a auto přivezou kamkoliv. Jedna z nich je například půjčovna aut Apollon, která Vám přiveze auto kamkoliv a ještě nabízí parkování v hlavním městě Mykonos zdarma.

zatím nebyla přidána žádná půjčovna

 

 

A lokální půjčovny aut jsou například:

Agios Stefanos:

Půjčovna aut O.K. Mykonos

Platis Gialos a Psarou

zde nemáme žádný konkrétní tip, ale řada půjčoven je na hlavní silnici vedoucí dolů k pláži Platis Gialos

Hlavní město Mykonos:

Zde je například výše zmíněná půjčovna aut

Apollon nebo například půjčovna aut Best Rentals nebo Quattro - půjčovna aut Mykonos

Samozřejmostí jsou i velké půjčovny aut jako je třeba půjčovna aut Kosmos.

 

Mykonos - půjčovna skútrů

Půjčovan skútrů na ostrově Mykonos je snad na každém rohu. Ty menší, ktreé nabízejí třeba jen ty skútry, mají často jednu malou kancelář, 10 skútrů před výlohou a to je vše. Přijdete, zaplatíte a odjedete. Některé půjčovny skútrů patří pod některou z půjčoven aut, takže se na místě můžete rozhodnout, zda auto či skútr.

Namátkou můžeme jmenovat například Pegasus - půjčovna skútrů, která na svých stránkách uvádí i rozvoz po ostrově. I když Vám třeba nebude vyhovat nabídka, najdete zde alespoň orientační ceníky.

Dalčí půjčovna skútrů je například již výše zmíněná půjčovna Apollon, která nabízí nejen skútry, ale i čtyřkolky (ATV).

 

Mykonos - půjčovna lodí a člunů

Na ostroivě Mykonos je několik půjčove, kde si můžete pronajmout loď, ale vždy jen s kapitánem. O půjčovně člunů / lodí, kde byste si půjčili něco sami a jeli poznávat pobřeží, zatím nevím.

 

Mykonos hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Mykonos. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Agios_Ioannis, Elia, Mykonos Chora, Platis Gialos a Psarou.

Elena Studios and Suites

Elena Studios and Suites od 30690,-

Studia Elena se nacházejí v obci Ornos asi 3,5 km od hlavního města Mykonos a v blízkosti jedné z oblíbených pláží Ornos Beach (necelých 300 m). A ve stejné vzdálenosti je pak pláž Korfos, která je oblíbená díky svým skvělým podmínkám pro windsurfing. V okolí dále naleznete mnoho restaurací a taveren spolu s obchůdky a supermarkety.

Alkistis

Alkistis od 40290,-

Hotel Alkistis se nachází v Agios Stefanos, oblasti s velmi uvolněnou atmosférou, přímo nad písečnou pláží a nabízí tedy krásný výhled na moře nebo nový přístav, který je od hotelu přibližně 500 m. V okolí hotelu se nachází řada restaurací, místních taveren, kaváren a obchůdků. Město Mykonos a jeho centrum je pak vzdáleno přibližně 4,5 km. Hotel není vhodný pro děti do 15 let.

Marianna

Marianna od 29290,-

Útulné ubytování v hotelu Marianna s přátelskou atmosférou se nachází na kopci v klidném prostředí oblasti Glastros. Nejbližší letovisko je Ornos. Díky své poloze nabízí krásný výhled do údolí a na moře, který si nejlépe vychutnáte ze sluneční terasy u bazénu. V blízkosti hotelu, přibližně 300 m, pak najdete supermarket nebo několik restaurací a taveren.

Giannoulaki

Giannoulaki od 31290,-

Stylový a příjemný komplex Giannoulaki se nachází na kopci v klidném prostředí oblasti Glastros nedaleko letoviska Ornos a zároveň jen pár minut od centra města nebo krásných pláží. Přímo u příjezdové cesty do komplexu najdete menší supermarket, pár útulných barů a kaváren. Najdete zde i benzinovou stanici a několik obchodů s různým sortimentem. Nejjednodušší způsob, jak se dopravit do centra či na nejbližší pláž, je pomocí pravidelné autobusové dopravy. Zastávku najdeme přímo u cesty vedoucí k hotelu.

Mina Beach

Mina Beach od 27390,-

Rodinný hotel Mina Beach leží pouhých 80 m od jedné z nejznámějších pláží na Mykonosu, pláže Agios Stefanos. Milý personál a pokoje s výhledem na moře vám zcela jistě zajistí příjemné prožití dovolené. Ubytování doporučujeme všem, kteří vyhledávají na své dovolené klid a krásnou pláž kousek od ubytování. Pokoje pro 2 osoby jsou vybaveny miniledničkou, soc. zařízením, balkónem/terasou, wi-fi připojením zdarma, TV a klimatizací v ceně zájezdu. Z většiny pokojů je výhled na moře. Jednolůžkový pokoj + 750 Kč/noc. 

Aphrodite Beach

Aphrodite Beach od 42690,-

Tento stylový hotel Aphrodite Beach se nachází v obci Kalafatis nedaleko letoviska Elia na východní straně ostrova. Přes silnici je nejkrásnější pláž ostrova Kalafatis. Vedle hotelu najdete špičková centra s bohatou nabídkou vodních sportů. Hotel je situován v klidném prostředí a v nejbližší obci Ano Mera (cca 5 km) najdete řadu restaurací, taveren a obchůdků.