Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově MykonosMykonos - mapa ostrova

Cestování po ostrově Mykonos - Mykonos je velmi malý. A velmi hezký. Má asi 15 kilometrů na 10 kilometrů a několik přkrásných pláží. Možná, že Vás půjčovna aut či půjčovna skútrů nebude zajímat, protože na Mykonosu funguje veřejná doprava případně lze kamkoliv zajít pěšky, ale přesto bychom doporučili se nějaký skútr nebo auto půjčit a vyrazit za krásami vnitrozemí i úchvatnými plážemi.

Další podrobnosti o Mykonosu jsou popsány na stránce Mykonos v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

 

Půjčovna aut na ostrově Mykonos

Půjčoven je na Mykonosu opravdu hodně. Na to, jak je Mykonos malý je to až podivuhodné. Na Mykonos se z ČR jezdí hlavně do středisek  Agios Ioannis, Elia, Mykonos (Chora) - hlavní město, Platis Gialos a Psarou a prakticky v každém středisku nějaká ta půjčovna aut je.

Některé půjčovny jsou jen lokální a ani nemají www stránky, jiné působí po celém ostrově a auto přivezou kamkoliv. Jedna z nich je například půjčovna aut Apollon, která Vám přiveze auto kamkoliv a ještě nabízí parkování v hlavním městě Mykonos zdarma.

zatím nebyla přidána žádná půjčovna

 

 

A lokální půjčovny aut jsou například:

Agios Stefanos:

Půjčovna aut O.K. Mykonos

Platis Gialos a Psarou

zde nemáme žádný konkrétní tip, ale řada půjčoven je na hlavní silnici vedoucí dolů k pláži Platis Gialos

Hlavní město Mykonos:

Zde je například výše zmíněná půjčovna aut

Apollon nebo například půjčovna aut Best Rentals nebo Quattro - půjčovna aut Mykonos

Samozřejmostí jsou i velké půjčovny aut jako je třeba půjčovna aut Kosmos.

 

Mykonos - půjčovna skútrů

Půjčovan skútrů na ostrově Mykonos je snad na každém rohu. Ty menší, ktreé nabízejí třeba jen ty skútry, mají často jednu malou kancelář, 10 skútrů před výlohou a to je vše. Přijdete, zaplatíte a odjedete. Některé půjčovny skútrů patří pod některou z půjčoven aut, takže se na místě můžete rozhodnout, zda auto či skútr.

Namátkou můžeme jmenovat například Pegasus - půjčovna skútrů, která na svých stránkách uvádí i rozvoz po ostrově. I když Vám třeba nebude vyhovat nabídka, najdete zde alespoň orientační ceníky.

Dalčí půjčovna skútrů je například již výše zmíněná půjčovna Apollon, která nabízí nejen skútry, ale i čtyřkolky (ATV).

 

Mykonos - půjčovna lodí a člunů

Na ostroivě Mykonos je několik půjčove, kde si můžete pronajmout loď, ale vždy jen s kapitánem. O půjčovně člunů / lodí, kde byste si půjčili něco sami a jeli poznávat pobřeží, zatím nevím.

 

Mykonos hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Mykonos. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Agios_Ioannis, Elia, Mykonos Chora, Platis Gialos a Psarou.

Porto Mykonos

Porto Mykonos

Omlouváme se, na popisu hotelu Porto Mykonos se pracuje. Pro aktuální  popis se můžete podívat přímo na stránky hotelu, nebo na Bookingu, kde  si můžete pobyt i rovnou zamluvit.  Odkazy se otevírají v novém okně.

Petinaros

Petinaros

Menší hotel Petinaros se nachází jen 800 m od centra města Mykonosu a jen několik kroků od zastávky linkového autobusu, který Vás za poplatek zaveze na všechny vyhlášené pláže v okolí.

Lagos Mare

Nově vybudovaný elegantní hotel Lagos Mare s kubistickými architektonickými prvky má ideální polohu v klidné části známého letoviska Agios Prokopios, jen několik minut chůze od písečné pláže, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. V jedné části pláže se provozují vodní sporty a další část pláže zůstává přírodní. Autobusová zastávka je přímo u hotelu.

Nissaki Boutique Hotel

Nissaki Boutique Hotel

Luxusní Nissaki Boutique Hotel se nachází na nádherném místě s výhledem na Psarou beach a současně nedaleko pláže Platis Gialos. Jeho poloha zajišťuje výhled na moře téměř ze všech pokojů. Hotel Nissaki Boutique Hotel je zařízený v ostrovním stylu s využitím přírodních materiálů v moderním designu, který doplňují umělecká díla.

Elena Studios and Suites

Elena Studios and Suites

Studia Elena se nacházejí v obci Ornos asi 3,5 km od hlavního města Mykonos a v blízkosti jedné z oblíbených pláží Ornos Beach (necelých 300 m). A ve stejné vzdálenosti je pak pláž Korfos, která je oblíbená díky svým skvělým podmínkám pro windsurfing. V okolí dále naleznete mnoho restaurací a taveren spolu s obchůdky a supermarkety.

Petasos Beach

Petasos Beach

Omlouváme se, na popisu hotelu Petasos Beach se pracuje. Pro aktuální  popis se můžete podívat přímo na stránky hotelu, nebo na Bookingu, kde  si můžete pobyt i rovnou zamluvit.  Odkazy se otevírají v novém okně.