Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově KrétaKréta - mapa ostrova Kréta

Cestování po Krétě

Kréta je velmi velký ostrov, na který se lidé vracejí třeba několik za sebou a stejně zde namají projeto vše. Půjčení auta je na Krétě nutnost. Je jedno, kde budete, zda na severu, na jihu či na západě. Vždy budete mít v okolí tolik zajímavostí a krás, že půjčovna aut se pro Vás ukáže jako nezbytnost. Zbývá je vybrat, zda si půjčit normální auto, kabrio nebo jeep. Kabria mají trochu nevýhodu v tom, že na Vás stále svítí sluníčko. A že na Krétě svítí skoro pořád. Zkontrolovat si to můžete na stránce Kréta - počasí

Další podrobnosti o Krétě jsou popsány na stránce Kréta v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

Kréta - půjčovna aut

Půjčovna aut je na Krétě snad úplně všude. Někdy ovšem tak trochu využívají situace, protože třeba místa, kde nebývá tolik turistů nebo která jsou odlehlejší, jsou velmi drahá. Půjčovna aut tak může být třeba až o 1/3 dražší, než jinde. Nezdá se to mnoho, ale třeba při zapůjčení auta na týden to může dělat 100 - 200 Euro. A navíc, v sezoně bývá často plno, takže auta jsou buď předražená nebo nejsou. A spousta z nich nemá pojištění nebo má vysokou spoluúčast.

Pokud je to tedy možné, doporučujeme zapůjčení auta již dostatečně předem, cca měsíc až dva. Na internetu je půjčoven aut na Krétě mnoho. Je však potřeba porovnávat nabídky velmi pečlivě. Ne každá půjčovna aut má kompeltní pojištění. A některé využívají triku, kdy mají sice všude napasané Půjčovna aut se 100% pojištěním, ale pak je tam malými písmenky "pojištěníé se nevztahuje na ...." a je tam vyjmenované snad celé auto. Pak stačí, aby Vás někdo na parkovišti naboural, ani za to nemůžete, a třeba 200 euro na nové dveře a zrcátko je pryč.

Vyzkoušená půjčovna aut s velmi dobrými ohlasy a českou pobočkou je Půjčovna aut AutoWay Kréta. Ceny jsou průměrné, auto zdarma přivezou až k hotelu kdekoliv na ostrově a nabízejí 100% pojištění s nulovou spoluúčastí.

Kréta - půjčovna skútrů

Půjčovna skútrů je snad všude. Vzhledem k velikosti Kréty asi nemá cenu vypisovat jednotlivé půjčovny, na Krétu se jezdí asi do 30-40 středisek, pokud však máte nějaký tip nebo doporučení, napište nám. Rádi ho zde zveřejníme.

Půjčovna lodí a člunů na ostrově Kréta

Kréta je krásný ostrov, má překrásné pobřeží a opuštěné pláže, ale půjčovna lodí a člunů zde žádná není. Asi se to nesmí :-(

Kréta hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Kréta. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Achlia, Adelianos Kambos, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Almirida, Amoudara, Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Dramia, Elounda, Fodele, Georgioupolis, Gerani, Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Istron, Kalamaki, Kalyves, Kato Daratso, Kato Gouves, Kavros, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Paleochora, Panormos, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias Chania, Platanias Rethymno, Rapaniana, Rethymno, Sfakaki, Sissi, Skaleta, Stalida-Stalis a Stalos.

Stalis Beach

Stalis Beach od 13580,-

Toto prázdninové zařízené se nachází přímo v centru městečka Stalis a je složené ze 2 komplexů. Jeden se nachází přímo na pláži (53424 B), druhý jen přes ulici, cca 50 m (53424 A).

Meli Palace

Meli Palace od 31990,-

Hotel Meli Palace se nachází na východním pobřeží Kréty, asi 2 kilometry od vesničky Sissi a poblíž archeologických nalezišť starověkého paláce v Malii. Byl vybudován na klidném místě podle vzoru Minojského paláce tak, aby poskytoval výhledy na okolní přírodu s palmami, olivovníky, ibišky a další exotickou flórou. Poloha přímo u soukromé písečné pláže s azurově zabarveným mořem zajišťuje podmínky pro nerušenou rekreaci klientů všech generací.

Mitsis Serita Beach

Mitsis Serita Beach od 14990,-

Hotelový komplex Mitsis Serita Beach spadající do sítě hotelů značky Mitsis se nachází v klidné části oblasti Anissaras, přibližně 3 km od města Hersonissos. Svým hostům nabízí velmi příjemnou atmosféru v hezkém prostředí se zahradou, dvěma bazény a vlastní písčito-oblázkovou pláží, vstup do moře je možný přímo nebo přes molo. Lehátka a slunečníky na pláži i u bazénu jsou hostům k dispozici zdarma. Mitsis Serita Beach doporučujeme zejména rodinám s dětmi, jež jistě uvítají dětský bazén se skluzavkami a tobogánem, dětské hřiště a miniklub.

Armava

Armava od 8990,-

Hotel Armava s rodinou atmosferou se nachází přímo u pláže v rušném letovisku Hersonissos, kde naleznete spoustu obchodů, supermarketů, resturací, taveren, barů, diskoték, půjčoven aut a motorek. 25 km od centra města Heraklion a 23 km od letiště Heraklion.

Chrysalis

Chrysalis od 12990,-

Hotelový resort Chrysalis se nachází v krásné oblasti Chersonissos, vzdálenost od  letiště 30 km, obchody a místní restaurace v blízkosti hotelu, pěkná  písčitá pláž je cca 150 m od hotelu, autobusová zastávka cca 300 m od  hotelu s pravidelným spojením s hlavním městem.

Sergios

Sergios od 14690,-

Oblíbený hotel Sergios se nachází v blízkosti centra vyhlášeného letoviska Hersonissos na ostrově Kréta, které je proslulé aktivním denním i nočním životem. Naleznete zde velkémnožství restaurací, taveren, barů a diskoték, obchodů a obchůdků se suvenýry. Můžete také navštívit tradiční romantickou vesničku Koutouloufari, která se nachází asi 800 m od hotelu. V blízkosti hotelu Sergios je Aquaworld, kde je k vidění mnoho rozličných mořských i suchozemských zvířat. Vodní park Star Beach se spoustou vodních atrakcí je vzdálen cca 600 m od hotelu. Muzeum Lychnostatis se nachází asi 1 km. Hersonissos nabízí celou řadu možností pro prožití aktivní dovolené.