Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Korfu - půjčovna aut, skútrů a člunů
Korfu - mapa ostrova

 

Korfu - cestování

Na Korfu jsou stovky míst, kam se o dovolené vypatí zajet a kam se podívat. Střediska či pláže nebo památku, je to jedno. Korfu je krásný ostrov a bez auta se zde těžko obejdete. Na výšku má Korfu cca 60 kilometrů, ale silnic a silniček je zde mnoho a to nejen kolem dokola ostrova, ale i vnitrozemím. O tom, že je zde nejen krásná příroda, ale i super počasí, se můžete přesvědčit na stránce Korfu - počasí. Další podrobnosti o Korfu jsou popsány na stránce Korfu v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

Silniční síť je na Korfu rozvinutá, naprosto v pohodě bude dostačovat silniční auto. To z 99% procent každá půjčovna aut nabízí. Jeepy se zde půjčují spíše minimálně a ne každá půjčovna aut je má.

 

 

 

Půjčovna aut na ostrově Korfu

Půjčoven je zde mnoho, prakticky v každém středisku nějaká ta půjčovna je. Ceny na místě bývají vyšší, než když si auto rezervujete předem. Kromě toho také předejdete tomu, že půjčovna aut už žádné volné auto mít nebude. Stává se to hlavně v sezoně, kdy má téměř každá půčjovna aut plno.

Budete-lo na Korfu chtít auto, velmi dobré reference má půjčovna aut Top Cars Korfu. Poskytují služby i v češtině, mají v České republice pobočku, kde lze vše vyřídit předem. Kompletní informace jsou na stránkách Půjčovna aut Korfu

 

 

Korfu - půjčovna skútrů

Půjčovna aut Korfu půjčuje jen auta. Půjčovna skútrů to není. Máte-li zájem o skútr, bude potřeba vyzkoušet místní půjčovny na místě. Na rozdíl od aut, žádná půjčovna skútrů je nerozváží. Alespoň ne mimo středisko. Nebo o tom nevím. Chcete-li se podívat na některou z intenetových půjčovem zkuste link půjčovna skútrů MotPower

 

Půjčovna lodí a člunů na ostrově Korfu

Půjčoven lodí a člunů je zde hodně.

Namátkou budu jmenovat třeba:

 

Agios Stefanos (sever)

Půjčovna lodí Korfu

Kalami

Půjčovna lodí / člunů Kalami

Kaminaki

Půjčovna lodí Asterios Boats

Avlaki

Půjčovna lodí / člunů Dimitris

 

Jistě je zde půjčoven lodí více, víte-li o nějaké nebo máte zkušenost s některou výše uvedenou, napište nám.

 

Korfu hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Korfu. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Agios Georgios na jihu, Agios Georgios na severu, Agios Gordis ,Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, Benitses, Dassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Aquis Sandy Beach Resort

Aquis Sandy Beach Resort od 13990,-

Aquis Sandy Beach Resort je moderní, velmi oblíbený hotelový komplex v zahradě, přímo u krásné dlouhé písčité pláže, jedné z nejkrásnějších na ostrově, na jihozápadním pobřeží Korfu.

Billy & Sandra od 14231,-

Studia Billy & Sandra ve velmi klidné lokalitě nabízí příjemné prožití letní dovolené v krásném prostředí letoviska Sidari, kde můžete spojit zábavu v místních tavernách, barech a obchůdcích s odpočinkem u hotelu i na pláži s využitím sportovních aktivit a výletů po okolí. Najdete zde i bohatou nabídku vodních sportů na pláži.

Ipsos Beach

Ipsos Beach od 12790,-

Zcela zrekonstruovaný hotel Ipsos Beach se nachází v klidné části živého letoviska Ipsos, písečná pláž s malými oblázky je vzdálena cca 80 m. Hotel doporučujeme klientům, kteří vyhledávají možnost aktivní dovolené v klidném prostředí. Podél pobřeží je nová palmová promenáda.Idealní zejména pro mladé klienty.

Belvedere hotel

Belvedere hotel od 11390,-

Částečně zrekonstruovaný hotel (sezóna 2011) s nádherným panoramatickým výhledem na moře a okolí se nachází v klidné oblasti zvané Agios Ioannis Peristeron, na okraji rušnějšího letoviska Benitses. Hotelový areál tvoří hlavní budova a 2 křídla. Centrum letoviska je od hotelu vzdáleno cca 3 km - lze dojít pěšky příjemnou procházkou. Zde najdete taverny, restaurace, bary, obchůdky a další možnosti denní i noční zábavy. Zastávka místní autobusové linky je přímo před hotelem. Jízdenka do Benitses vyjde na cca 1,50€/cesta. Hotel Belvedere doporučujeme pro méně náročnou klientelu.

Acharavi Beach

Acharavi Beach od 19701,-

hotel Acharavi Beach se nachází v klidné oblasti letoviska Acharavi, přímo u písčito-oblázkové pláže. Centrum s nákupními i zábavními možnosti je vzdáleno cca 500 m. Zde je dostatek restaurací, taveren, barů, obchodů s potravinami i suvenýry. Nechybí ani zdravotní středisko, zubař, pekárna, bankomaty, banka, obchod s čerstvými rybami, několik klenotnictví, internetové kavárny i stánek se zahraničním denním tiskem. Letovisko Acharavi je též vyhledávané rodinami s dětmi, neboť se zde nachází vodní park Hydropolis, vstupné cca 15€/den, děti 5 - 12 cca 10€/den.

Sea Garden Club

Sea Garden Club od 17140,-

Rozlehlý hotelový komplex Sea Garden Club se nachází v klidné okrajové části letoviska Kavos, cca 50 km od letiště. Hotel je umístěn v krásné zahradě plné zeleně a květin a je tvořen hlavní budovou s recepcí a restaurací a samostatnými bloky umístěnými po celém resortu. Součástí hotelového areálu je rovněž minimarket. Další obchůdky, bary a taverny cca 1 km v městečku Kavos. Hotel Sea Garden Club leží přímo u písečné pláže .