Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově Ios

Ios - mapa ostrova s vyznačením hlavních míst

Ios - cestování

Ios je ostrov malý, na výšku má asi 17 kilometrů a široký je kilometrů asi 5.

Ale to vůbec nevadí - na Iosu je spousta krásných a zajímavých míst a půjčovna aut i půjčovna skútrů zde samozřejmě je. Pokud přemýšlíte o tom, kdy na Ios vyrazit a kdy je tam nejlépe, podívejte se na stránku Ios - počasí

Podrobnosti o ostrově Ios jsou popsány na stránce Ios v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

Recenze půjčoven na Iosu

Pokud víte (nebo se o dovolené dozvíte) o nějaké půjčovně aut, skútrů či lodí, která zde není zmíněná, a chtěli byste ji ostatním doporučit či před ní varovat, napište nám. Rádi ji zde uvedeme. Stejně tak budeme velmi rádi, pokud nám po návratu napíšete hodnocení či recenzi půjčovny, kterou jste během dovolené využili. Vaše zkušenosti mohou pomoci mnoha lidem, kteří se na dovolenou teprve chystají.

 

Je na Iosu nějaká půjčovna aut ?

zatím nebyla přidána žádná půjčovna

 

 

Půjčovna aut zde samozřejmě je a není jen jedna jediná. Většina z nich je však malinkých lokálních a není an ně žádný rozumný kontak či internetová adresa.

Jedna z mála půjčoven aut, o kterých vím a která umožňuje rezervaci auta předem, je půjčovna aut Jacobs . Mají v nabídce jak auta, tak i skútry a čtyřkolky. Osobní zkušenost s nimi nemám.

Další půjčovnou je pak půjčovna aut Trohonkisi, která sídlí přímo v hlavním městě Ios. Podmínky neznám, zda auta rozváží, to netuším.

A do třetice všeho dobrého - vyzkoušet můžete i půjčovnu aut Vangelis. Nabízejí rozvoz aut přímo k hotelu kamkoliv po celém ostrově Ios.

 

 

Ios - půjčovna skútrů

Půjčovny skútrů je to samé, jako půjčovna aut. Jelikož je Ios malý, mají to půjčovny obvykle spojené. Skútr si tedy můžete zapůjčit i u dvou výše zmíněných půjčoven aut. A co je na Ios lepší? Těžko říci. Ios je opravdu malý, na skútru se dostanete během chvíle kamkoliv.

 

Ios - půjčovna člunů / lodí

Na Iosu o žádné půjčovně lodí / člunů nevím :-(

 

Ios hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Ios. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Ios – Chora, Gialos a Mylopotas.

Homer´s Inn

Hotel Homer´s Inn má skvělou polohu na ostrově Ios mezi přístavem a městečkem Gialos, cca 500 m od přístavu, cca 500 m od městečka a stejná vzdálenost od pláže.

Petros Place & Yialos Beach

Petros Place & Yialos Beach

Komplex Petros Place & Yialos Beach dvou hotelů skládající se z hlavní budovy (Petros Place) a několika jednopatrových vilek (Yialos Beach) je postaven v tradičním kykladském stylu v klidnější části letoviska Gialos. Dlouhá, pěkná písčitá pláž je vzdálena cca 150 m. V okolí ubytování se nachází několik restaurací, barů, taveren, supermarketů a nádherný přístav s jachtami. Rušné srdce ostrova Ios, hlavní město Chora, je vzdáleno 5 minut autobusem. Vyhlášená pláž Mylopotas je vzdálena cca 15 minut autobusem.

Marcos Beach

Marcos Beach

Rodinný hotel Marcos Beach se nachází v klidné části Mylopotas, pouhých cca 20 minut chůze od místního nočního života. Nejdelší pláž Mylopotas se nachází 150 m od hotelu. Je zde také dobré autobusové spojení do hlavního města Ios (Chora).

Liostasi

Liostasi

Tento luxusní hotel stojí na zeleném kopci, odkud je nádherný výhled na moře i na přístav. Hlavní město Chora s rušným nočním i denním životem je vzdáleno 500 m. Písečná pláž je vzdálena 400 m od hotelu.

Acteon

Acteon

Hotel Acteon je výhodně situovaný v hlavním městě Iosu, přímo u přístavu. Písečná pláž je vzdálena cca 600m od hotelu. Krátkou procházkou vystoupáte do hlavního města Chora. Autobusová zastávka je před hotelem.

Dionysos Resort Hotel

Dionysos Resort Hotel

Komplex Dionysos Resort Hotel pěti samostatných budov se nachází na ostrově Ios v letovisku Mylopotas, pouhých 30 metrů od pláže Mylopotas Beach, která patří mezi nejdelší a nejkrásnější pláže ostrova Ios. Vzdálenost od hlavního města Ios (Chora) je cca 2 km a od přístavu cca 4 km.