Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově Chios

 

Chios - cestování Chios - mapa

Ostrov Chios je překrásný. A co je hlavní, je protkán silniční sítí, která umožňuje návštěvu všech krásných míst a pláží ze středisek jsou třeba Emporios, Agia Fotini či Karfas, do kterých jezdí české CK. Ať už si vyberete pláže, kláštery či muzea, vše to budete mít na ostrově Chios kousek. Podrobnosti o Chiosu jsou popsány na stránce Chios v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy. Počasí si pak můžete zkontrolovat na stránce Chios - počasí.

 

Chios - půjčovna aut ve střediscích

Asi není středisko, kde by půjčovna nebyla. Zkušenosti mají lidé například s půjčovnami:

Půjčovna aut v Karfas

Ve středisku Karfas je například Kosmos Car rental nebo mezinárodní půjčovna aut AVIS

Agia Fotini - půjčovna aut

V Agia Fotini je například půjčovna Auto Union, která má pobočky na více ostrovech.

Emporios

zatím nebyla přidána žádná půjčovna

 

 

O žádné místní nevím, ale v Emporios by měla působit půjčovna aut AVIS

Ale protože je ostrov malý, není důležité, kde půjčovna je. Často rozváží auta až k hotelu bez ohledu na středisko.

 

Půjčovna skútrů

Půjčoven skútrů je zde mnoho. Na webu vím o jedné - Kovas. Mají mopedy, velká endura i čtyřkolky.

 

Půjčovna lodí a člunů na ostrově Chios

O půjčovně lodí vím jen o jedné jediné - Aliko. Zda tato půjčovna lodí a člunů vyžaduje nějaké doklady nevím, ale u větších lodí je může vyžadovat policie.

 

Chios hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Chios. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Agia Fotini, Emporios, Chios Chora, Karfas a Megas Limnionas.

Erytha Resort

Erytha Resort

Hotel Erytha funguje od roku 1990. Jméno získal z básně Homéra, který pokřtil území, na kterém se nachází hotelový komplex, rozsáhlé iónské pobřeží jménem Erythai Aktai. Tvoří jej 7 budov obklopených kvetoucí zahradou a malebnou alejí. Komplex slučuje moderní i tradiční architektonické prvky, které dotváří originální atmosféru celého objektu. Leží v klidné části zálivu Karfas 7 km od města Chios. Hotel byl oceněn za vynikající kvalitu poskytovaných služeb mezinárodním certifikátem kvality. Věříme, že hotel Erytha Resort uspokojí požadavky všech klientů.

Emporios Bay

Emporios Bay

Velmi příjemný rodinný hotel Emporios Bay v letovisku Emporios si určitě zamilujete. V tomto letovisku naleznete klid a romantiku, proto je tento hotel vhodný pro mladé páry, rodiny s dětmi i pro starší osoby toužící po klidné dovolené. Překvapí vás krásná černá lávová oblázková pláž, které rozhodně neodoláte. Letovisko Emporios se nachází na jihu ostrova Chios, který je známý pro své mastixové stromy a jen 6 km od úžasné mastixové vesničky Pyrgi.

Golden Sands

Golden Sands

Tento luxusní hotel se nachází přímo na písečné pláži oblíbeného letoviska Karfasu, 7 km od centra města Chios a 4 km od letiště. Hotel Golden Sands byl vystavěn v roce 1989 na ploše 3 akrů v moderním architektonickém stylu v příjemném prostředí. Hotel Golden Sands nabízí kompletní služby a komfort, které potřebujete pro únik z každodenního života. Kafeteria – bar s panoramatickým výhledem na Egejské moře, snack bar u bazénu, noční taverna nebo řecký večer, který je organizován u bazénu ve stylu řeckých vesnických tradic a patří k nezapomenutelným zážitkům pro každého. Místo je vhodné i pro rodiny s dětmi, protože místní písečná pláž s pozvolným vstupem patří k nejhezčím na ostrově.

Aegean Dream

Aegean Dream

Komfortní hotel Aegean Dream se nachází na klidném místě, pouhých 200 m od hlavní pláže Karfas Bay a 7 km od letiště. Doporučujeme náročnějším klientům, kteří preferují blízkost pláže, hlavního města i komfort hotelu.

Stroubis

Stroubis

Studia Stroubis se nachází v malebné vesničce Megas Limnionas. Jsou situovány v klidnější části letoviska. Písečná pláž s jemnými oblázky se rozprostírá 70 m od studií. Taverny, restaurace a mini markety jsou ve vzdálenosti 350 m. Krátkou procházkou dojdete do nádherného rybářského přístavu s romantickou atmosférou.

Sunset

Sunset

Příjemný 3* hotel Sunset se nachází v letovisku Karfas nedaleko hlavního města Chios. Většina pokojů má výhled na moře. Odpočívat pak můžete na písečné pláži, která se nachází cca 60m od hotelu nebo přímo u bazénu v zahradě hotelu. Do centra letoviska Karfas je to pár kroků, což je ideální pro klienty, kteří rádi zajdou večer na skleničku do jedné z mnoha místních taveren či barů.