Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově Chios

 

Chios - cestování Chios - mapa

Ostrov Chios je překrásný. A co je hlavní, je protkán silniční sítí, která umožňuje návštěvu všech krásných míst a pláží ze středisek jsou třeba Emporios, Agia Fotini či Karfas, do kterých jezdí české CK. Ať už si vyberete pláže, kláštery či muzea, vše to budete mít na ostrově Chios kousek. Podrobnosti o Chiosu jsou popsány na stránce Chios v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy. Počasí si pak můžete zkontrolovat na stránce Chios - počasí.

 

Chios - půjčovna aut ve střediscích

Asi není středisko, kde by půjčovna nebyla. Zkušenosti mají lidé například s půjčovnami:

Půjčovna aut v Karfas

Ve středisku Karfas je například Kosmos Car rental nebo mezinárodní půjčovna aut AVIS

Agia Fotini - půjčovna aut

V Agia Fotini je například půjčovna Auto Union, která má pobočky na více ostrovech.

Emporios

zatím nebyla přidána žádná půjčovna

 

 

O žádné místní nevím, ale v Emporios by měla působit půjčovna aut AVIS

Ale protože je ostrov malý, není důležité, kde půjčovna je. Často rozváží auta až k hotelu bez ohledu na středisko.

 

Půjčovna skútrů

Půjčoven skútrů je zde mnoho. Na webu vím o jedné - Kovas. Mají mopedy, velká endura i čtyřkolky.

 

Půjčovna lodí a člunů na ostrově Chios

O půjčovně lodí vím jen o jedné jediné - Aliko. Zda tato půjčovna lodí a člunů vyžaduje nějaké doklady nevím, ale u větších lodí je může vyžadovat policie.

 

Chios hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Chios. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Agia Fotini, Emporios, Chios Chora, Karfas a Megas Limnionas.

Theoxenia

Kompletně zrekonstruovaný hotel je umístěn na krásné písečno-oblázkové pláži Agia Fotini. Ubytování je vhodné pro klidnou dovolenou a pro klienty, kteří rádi objevují krásy ostrova.

Pantelis

Pantelis

Oblázková pláž je vzdálena 50 m od hotelu. Lehátka a slunečníky za poplatek.

Grecian Castle

Grecian Castle

Nově zrekonstruovaný hotelový komplex se nachází v krásné zahradě a je situovaný u hlavní komunikace, nedaleko letiště a pouhých 10 min chůze od centra hlavního města.

Golden Sands

Golden Sands

Tento luxusní hotel se nachází přímo na písečné pláži oblíbeného letoviska Karfasu, 7 km od centra města Chios a 4 km od letiště. Hotel Golden Sands byl vystavěn v roce 1989 na ploše 3 akrů v moderním architektonickém stylu v příjemném prostředí. Hotel Golden Sands nabízí kompletní služby a komfort, které potřebujete pro únik z každodenního života. Kafeteria – bar s panoramatickým výhledem na Egejské moře, snack bar u bazénu, noční taverna nebo řecký večer, který je organizován u bazénu ve stylu řeckých vesnických tradic a patří k nezapomenutelným zážitkům pro každého. Místo je vhodné i pro rodiny s dětmi, protože místní písečná pláž s pozvolným vstupem patří k nejhezčím na ostrově.

Sunset

Sunset

Příjemný 3* hotel Sunset se nachází v letovisku Karfas nedaleko hlavního města Chios. Většina pokojů má výhled na moře. Odpočívat pak můžete na písečné pláži, která se nachází cca 60m od hotelu nebo přímo u bazénu v zahradě hotelu. Do centra letoviska Karfas je to pár kroků, což je ideální pro klienty, kteří rádi zajdou večer na skleničku do jedné z mnoha místních taveren či barů.

Riziko

Riziko

Hotel Riziko je úplně nově zrenovované sídlo v oblasti Kambos na ostrově Chios, které nabízí ubytování v 10 luxusních pokojích. Hotel je obklopen podobnými obytnými domy a nachází se méně než 5 km od hlavního města Chios a od letiště a spousty pláží, kde můžete načerpat energii sluněním se a dováděním ve vlnkách Egejského moře. Středisko Kampos je vhodné místo svým klidem pro relax při procházkách po okolí nebo i projížďkách na kole. Jistě se Vám také bude líbit výhled z pokoje do zahrady plné pomerančovníků a citrusovníků, které jsou zde pěstovány.