Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově Chios

 

Chios - cestování Chios - mapa

Ostrov Chios je překrásný. A co je hlavní, je protkán silniční sítí, která umožňuje návštěvu všech krásných míst a pláží ze středisek jsou třeba Emporios, Agia Fotini či Karfas, do kterých jezdí české CK. Ať už si vyberete pláže, kláštery či muzea, vše to budete mít na ostrově Chios kousek. Podrobnosti o Chiosu jsou popsány na stránce Chios v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy. Počasí si pak můžete zkontrolovat na stránce Chios - počasí.

 

Chios - půjčovna aut ve střediscích

Asi není středisko, kde by půjčovna nebyla. Zkušenosti mají lidé například s půjčovnami:

Půjčovna aut v Karfas

Ve středisku Karfas je například Kosmos Car rental nebo mezinárodní půjčovna aut AVIS

Agia Fotini - půjčovna aut

V Agia Fotini je například půjčovna Auto Union, která má pobočky na více ostrovech.

Emporios

zatím nebyla přidána žádná půjčovna

 

 

O žádné místní nevím, ale v Emporios by měla působit půjčovna aut AVIS

Ale protože je ostrov malý, není důležité, kde půjčovna je. Často rozváží auta až k hotelu bez ohledu na středisko.

 

Půjčovna skútrů

Půjčoven skútrů je zde mnoho. Na webu vím o jedné - Kovas. Mají mopedy, velká endura i čtyřkolky.

 

Půjčovna lodí a člunů na ostrově Chios

O půjčovně lodí vím jen o jedné jediné - Aliko. Zda tato půjčovna lodí a člunů vyžaduje nějaké doklady nevím, ale u větších lodí je může vyžadovat policie.

 

Chios hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Chios. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Agia Fotini, Emporios, Chios Chora, Karfas a Megas Limnionas.

Studia Vasilikos

Studia Vasilikos

Příjemná studia Vasilikos s přátelskou a rodinnou atmosférou leží nedaleko pláže v klidné části střediska Agia Fotini. Studia Vasilikos jsou umístěna v zahradě s krásným výhledem na moře a okolí. Ostrov Chios láká k prožití úžasné dovolené. Pláže ve středisku Agia Fotini Vás uchvátí, stejně jako typické řecké taverny nabízející rybí speciality i řeckou kávu, které lemují pláž.

Sunset

Sunset

Příjemný 3* hotel Sunset se nachází v letovisku Karfas nedaleko hlavního města Chios. Většina pokojů má výhled na moře. Odpočívat pak můžete na písečné pláži, která se nachází cca 60m od hotelu nebo přímo u bazénu v zahradě hotelu. Do centra letoviska Karfas je to pár kroků, což je ideální pro klienty, kteří rádi zajdou večer na skleničku do jedné z mnoha místních taveren či barů.

Chandris

Chandris

Nově zrekonstruovaný hotel je situovaný přímo v hlavním městě ostrova Chios v malebném přístavu. Hotel Chandris stojí v bezprostřední blízkosti historického centra a krásné písečné pláže. Od letiště je vzdálen 3 km.

Erytha Resort

Erytha Resort

Hotel Erytha funguje od roku 1990. Jméno získal z básně Homéra, který pokřtil území, na kterém se nachází hotelový komplex, rozsáhlé iónské pobřeží jménem Erythai Aktai. Tvoří jej 7 budov obklopených kvetoucí zahradou a malebnou alejí. Komplex slučuje moderní i tradiční architektonické prvky, které dotváří originální atmosféru celého objektu. Leží v klidné části zálivu Karfas 7 km od města Chios. Hotel byl oceněn za vynikající kvalitu poskytovaných služeb mezinárodním certifikátem kvality. Věříme, že hotel Erytha Resort uspokojí požadavky všech klientů.

Moutafis

Moutafis

V nejoblíbenějším letovisku ostrova Chios, letovisku Karfas, nabízíme příjemný rodinný komplex studií Moutafis. V prostorné zahradě najdete sladkovodní bazén s lehátky a slunečníky zdarma a milovníci mořských vln to na pláž také budou mít jen pár kroků, vstup do moře je pozvolný a jemný píseček je ideální pro malé děti. Moderně zařízená a prostorná studia bez problémů vystačí i pro vícečlenné rodiny, nechybí kuchyňský koutek a z vyšších pater je vidět přes bazén na moře. Studia Moutafis doporučujeme všem klientům, kterým vyhovuje ubytovaní v soukromí a klid.

Stroubis

Stroubis

Studia Stroubis se nachází v malebné vesničce Megas Limnionas. Jsou situovány v klidnější části letoviska. Písečná pláž s jemnými oblázky se rozprostírá 70 m od studií. Taverny, restaurace a mini markety jsou ve vzdálenosti 350 m. Krátkou procházkou dojdete do nádherného rybářského přístavu s romantickou atmosférou.