Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově Andros

Andros - mapa

Andros - cestování

Andros je ostrov celkem malý, na délku má asi 40 kilometrů, na šířku pak cca 15 km. Je zde několik středisek, všechny se soustředí na západní a jihovýchodní stranu. Sever a severozápad jsou téměř pusté a od toho se na androsu i odvíjí silniční síť. Jezdí se vlastně hlavně dole na jihu a po hlavní cestě na západním pobřeží spojující jih a sever. Detailní informace o silniční síti jsou vidět na stránce Andros mapa. Pokud byste chtěli Andros navštívit, ale nevíte kdy je tam nejlépe a zda si půjčit kabrio nebo normální auto, podívejte se na stránku Andros - počasí. Najdete zde vše, co Vás o podnebí na ostrově Andros může zajímat.

Zapůjčení auta je určitě vhodné, na Androsu je spousta krásných míst. Sice zde funguje mezi vesničkami pravidelná autobusová doprava, ale auto je auto. Na podrobnosti se můžete podívat na stránce Andros v detailech, kde jsou fotky, videa či popisy středisek a pláží.

 

Je na Adrosu nějaká půjčovna aut ?

Půjčovna aut zde samozřejmě je a není jen jedna jediná. Na místě pravděpodobně najdete v každém větším středisku, na internetu pak má stránky půjčovna aut Hermes, půjčovna aut Euro Car a půjčovna aut Tasos.

zatím nebyla přidána žádná půjčovna

 

 

Půjčovna aut Hermes

Tato půjčovna nabízí auta všech typů. Co mne trochu zarazilo, že kontakt na webu mají na realitní společnsot a zároveň na svých stránkách informují o konkurenční Euro Car. Podívat se můžete sami na stránce Půjčovna aut Hermes. Tato půjčovna aut sídlí v Batsi.

 

Půjčovna aut EuroCar

Je zajímavé, že EuroCar nebo EuropCar se jmenuje snad každá druhá. Tato je na ostrově Andros ve středisku Gavrio a půjčuje od Pandy až po velké jeepy typu Kia Sportage. Ceny se pohybují od cca 30 euro za to nejmenší auto mimo sezonu (40 v sezoně), až po téměř 100 euro za minibus. jeepy stojí okolo 50/60 euro za den. Stánky jsou půjčovna aut Eurocar

 

Půjčovna aut Tasos

Půjčovna aut Tasos sídlí v Gavriu, ale pokud vím, vlastní stránky nemá.

 

Andros - půjčovna skútrů

Půjčovny skútrů jsou na Androsu téměř všude. Skútr je oblíbený dopravní prostředek i pro místní, dostanete se s ním téměř všude.

 

Andros - půjčovna člunů / lodí

Ano, i to na ostrově Andros lze. Pro malé čluny nepotřebujete žádnou licenci, detailní informace o půjčovně člunů a lodiček najdete na stránce společnosti KARAOULANIS-RIVA.
Odkaz je Andros - půjčovna člunů. Kromě návštěvy krásných míst a pláží ostrova Andros můžete třeba i jen rybařit.

 

Andros hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Andros. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Andros Chora, Batsi a Gavrio

Aneroussa Beach

Aneroussa Beach

Hotel Aneroussa Beach leží ve svahu přímo nad krásnou pláží Delevoya. V blízkosti je další krásná pláž Agia Marina. Tyto pláže jsou vyhledávány i nudisty. Do centra městečka Batsi je to pouhých 15 minut. Na pláž od hotelu vede schodiště. Na pláži je malý bar a veškerý plážový servis. První taverny jsou vzdáleny od hotelu cca 100 - 200 m.

Erotiki studia

Erotiki studia

2 vilky Erotiki stojí ve svahu na severním okraji městečka Batsi opodál cesty, která vede k menším plážím, k překrásné pláži Delevoya a k pláži Agia Marina. Na malé náměstí městečka Batsi se dostanete asi za 7 minut.

Blue Bay studia a apartmány

Blue Bay studia a apartmány

Moderní apartmánový hotel Blue Bay je postaven v tradičním kykladském stylu. Leží ve svahu nad krásnou malou pláží Delevoya. Asi po 5 min. chůze naleznete další hezkou pláž Agia Marina s výbornou tavernou.

Maistrali studia

Maistrali studia

2 velmi pěkné vilky Maistrali s vnitřní upravenou zahradou jsou postaveny v údolí nedaleko krásné městské pláže. Do centra městečka a k pláži se dostanete pohodlnou chůzí pouze za pár minut, první obchody a taverny jsou na pobřeží. Klidná poloha a přitom blízkost pláže a centra městečka činí toto ubytovaní velmi atraktivní.

Mare Vista

Mare Vista

apartmánový hotel je postaven přímo v Batsi, v mírném svahu, s překrásným výhledem na záliv a celé městečko. Pláž je vzdálena cca 200 m, je zde možno pronajmout lehátka a využít sprch se sladkou vodou. Čistota pláže a moře byla oceněna modrou vlajkou EU.

Perrakis hotel

Perrakis hotel

Hotel Perrakis je postaven na okraji vesničky Kypri. Pod hotelem je překrásná pláž s hrubším pískem a v blízkém okolí je řada dalších velmi krásných pláží, např. Agios Petros, Psili Amos (modré vlajky EU). Na pláž se dostanete velmi rychle, stačí když přejdete místní komunikaci. Ve vesničce Kypri jsou taverny a obchod.